PUBG Mobile’da Yapılmaması Gereken 5 Hata

PUBG Mobile’da yapılmaması gereken hataları listeledik. #PUBGMobileTürkiye
pubgmobilehatalar
PUBG Mobile Hataları

PUBG Mobile oynamaya yeni başladıysanız bu hataları kesin yapıyorsunuz! Orta seviyede kalıp en iyi oyuncular ile rekabet edemeyenleri de bu listeye göz atmaya davet ediyoruz. Bu bağlamda iyi bir oyuncu olmak için kapsamlı bir oyun olan PUBG Mobile’ı yakından tanımanız gerekir. 

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
PUBG Mobile en çok indirilen mobil oyunlar arasındadır.

PUBG Mobile oyununu, iyi oynamak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Oyunu keyif alarak oynamak için stratejiler geliştirebilir, yeni taktikler deneyebilirsiniz. Bununla birlikte yapılan PUBG Mobile hatalara dikkat edilmelidir. Mobidictum olarak hazırladığımız bu yazımızda PUBG Mobile yapılmaması gereken 5 hata ile karşınızdayız. En iyi taktikler konusunda yapılmaması gerekenlere dikkat ederek daha iyi mücadele edebilirsiniz. Profesyonel olma yolunda bu hatalar oldukça önemlidir. Eksik yönlerinizi, bu hataları dikkate alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Herkesten Uzak Durmak

PUBG Mobile, tüm dünyadan oyuncuya sahip bir mobil oyundur. Tek, eşli veya takım olarak girilebilen klasik ve farklı oyun modlarında oynanabilmektedir. Yeni başlayanların veya oyunu bilmeyen oyuncuların yaptığı ilk hata, herkesten uzak durmak. Bu hatayı istemli veya istemsizce yapabilirsiniz. Yeni bir oyunu beklemek veya oyunun hemen bitmesini istemiyorsanız rakiplerinizden uzakta kalmak isteyebilirsiniz. Oyuncuların birbirleri ile çatışmadığı bir yerde puan kazanmak neredeyse imkansızdır.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Herkesten uzak durmak size oyunu kaybettirebilir.

Oyun içerisinde rakiplerin olduğu veya olmadığı bir yerde beklemek, sıkıcı ve stresli olacaktır. Bununla birlikte oyun içerisinde topladığınız silahları, eklentileri, ekipmanları tam anlamıyla kullanamazsınız. Gerekli bir yerde kullanmadığınız takdirde silahların hiçbir faydası yoktur. Aim ve silah kullanma yeteneğinizi geliştirmek için rakiplerinizle mücadele etmeniz gerekir.

Bu hatayı yaparken oyun sonuna kalıp kazanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. PUBG Mobile’da tecrübe kazanmak, nerede hareket edebileceğinizi öğrenmek için bol aksiyonlu mücadelelere girmeniz gerekir.

Stresin ve ölme riskinin yüksek olduğu yerlerde, bina içlerinde veya açık alanlarda hızlı hareket etmeyi öğrenmeniz gerekir. Nişan hizanızı en etkili şekilde kullanıp, hızlı hareket ederek, anlık tepkiler vererek PUBG Mobile’ da başarı sağlayabilirsiniz. Herkesten uzak durmak PUBG Mobile hata olarak kabul edilmektedir.

Bunlarla birlikte, oyun dinamiğini anlamak gerekir. Her maç içerisinde yer alan kırmızı alanları dikkat etmeniz gerekir, kalabalık alanda mücadele ediyorsanız, kırmızı alan size yakın yerlerde olacaktır.

Kırmızı Alanı Takip Etmemek

PUBG Mobile, farklı boyutlarda haritalara sahip bir mobil oyundur. Boyutları ve grafikleri farklı Erangel, Miramar, Sanhok, Vikendi haritaları bulunmaktadır. Oyunu oynarken haritaları takip edebilir, nereye gideceğinizi haritalarda işaretleyebilirsiniz. Maç içerisinde, zaman geçtikte bulunan gaz daralmaktadır ve oyuncular güvenli bölgede kalmaya çalışmaktadır. Oyunu oynarken, haritayı açmadan, oyun ekranında bulunan mini haritayı kullanabilirsiniz.

Oyuncuların en büyük hatalarından bir tanesi de mini ve büyük haritada kırmızı alanı takip etmemek. PUBG Mobile’da haritayı kontrol ederek, oyunu daha iyi kontrol edebilirsiniz. Güvensiz alanı, kırmızı alanı takip etmemek PUBG Mobile’da hatadır. Oyunu oynadıkça, haritayı kontrol ederken yeni güvenli bölgeyi ve kırmızı alanları tahmin edebilirsiniz.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Kırmızı alanı takip etmezseniz kendi sonunuzu hazırlayabilirsiniz.

Kırmızı alan oyunculara büyük hasarlar vermektedir. Güvenli alan içinde belirli bölgelerde küçük çaplı kırmızı alanlar çıkmaktadır. Bu kırmızı alanlar içerisinde bombalar düşmektedir. Eğer araç içinde değilseniz ve tek olarak oynarken bomba üzerinize düşerse direkt ölebilirsiniz. Eğer eşli veya takımlı olarak oynuyorsanız kırmızı alan sizi yere düşürür ve arkadaşlarınızın sizi kaldırmasını beklemek zorunda kalırsınız. Kırmızı alana araç içindeyken yakalanırsanız araçtan inin ve binaların içine girmeye çalışın, bunun sebebi kırmızı alandaki bombaların araçları direkt olarak patlatıp içerisindeki oyuncuları öldürmesidir.

Kırmızı alana denk geldiğinizde hasar almamak için kırmızı alan içerisinden çıkabilirsiniz. Bununla birlikte kırmızı alandan çıkmak için aracınız ve zamanınız yoksa yakınlarda olan binaların içine sığınabilirsiniz. Kırmızı alan, binaların içindeki oyunculara hasar vermemektedir. Yakınlarda ev, hangar yok ise arkadaşlarınızla kırmızı alan içerisinde farklı alanlarda konumlanabilirsiniz. Bu sayede kırmızı alandan tüm ekip olarak hasar alma ihtimaliniz düşecektir. PUBG Mobile haritaları, oyun dinamiği ve taktiklerden haberdar olmak için sitemizde bulunan PUBG Mobile rehberlerine göz atabilirsiniz.

Hatalara devam edersek, haritayı kullanmaya başladınız, rakiplerinizle mücadele edebiliyorsunuz fakat kullandığınız silahları tam anlamıyla bilmiyorsanız bu da bir hatadır.

Silahları İyi Tanımamak

PUBG Mobile, oyun mekanizması olarak en önemli unsurlardan bir tanesi de silahlardır. Farklı hasarları, farklı kullanım alanları ile silahların çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Silahları iyi tanımamak oyuncular için hatadır. Bu hata maalesef birçok oyuncunun ölmesine sebep olan hatalar arasındadır. Özellikle yeni oyuncular, bazı silahların özelliklerini bilmiyor, silahların özelliklerini bilmek oldukça önemlidir.

Silahın ne zaman nerede kullanılacağını bilmek, oyunu daha iyi oynamanıza yardımcı olur. Silahların eklentilerini, menzillerine hâkim olursanız daha iyi maçlar çıkarabilirsiniz. Bazı zamanlarda doğru yerde doğru silah kullanımı hayat kurtarır.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Doğru yerde doğru silahı kullanmak hayat kurtarır.

Silahların özelliklerini daha iyi bildiğinizde, deneme yaparken kontrol tamamen sizde olur ve iyi olduğunuz silahı seçebilirsiniz. Silahların hasarı rakiplerinizi egale etmenize yardımcı olur fakat kullanamadığınız bir silah rakiplerinizin sizi öldürmesine sebep olacaktır.

Oyun içerisinde, mermileriyle beraber 2 adet ana silah, bir adet tabanca, bomba ve sağlık ekipmanlarını yanınıza alabiliyorsunuz. Oyunda 1, 2 ve 3. Seviye çantalar bulunmaktadır, 3. Seviye çanta alırsanız daha fazla ekipman yanınıza alabilirsiniz.

Ana silahlar içerisinde, 1 adet yakın menzil ve 1 adet uzun menzil silah almanız gerekir. Yakın menzil silahlar, yakındaki rakiplerinizle sıcak çatışmalarda sizi kurtarırken uzun menzil silahlar, uzaktaki rakiplerinize hasar vermenizi sağlar. Uzun menzil silahları 4x, 6x ve 8x dürbünlerle daha aktif kullanabilirsiniz.

Yakın mesafe silahlarda hafif makinalılar içerisinde; UMP45, Vektör silahları yer almaktadır. 5.56 mermi kullanan ve hasarı yüksek olan silahlarda M416, AUG, M164 silahları yer alırken, 7.62 mermi kullanılan silahlarda AKM, Groza, DP-28 silahları bulunmaktadır.

Uzun mesafe silahlarında seri atış yapan ve tek atış yapan uzun namlulu silahlar bulunmaktadır. Seri atış yapan, 7.62 kullanılan SLR ve SKS silahları, 5.56 kullanılan Mini14 silahı yer almaktadır. Tek atış yapan ve 2. Seviye kaska bile tek atabilen silahlarda Kar98 ve M24 silahları ve 3. Seviyeye bile tek atabilen AWM silahı yer almaktadır.

Oyun mekaniğini en iyi oyun içerisinde öğrenebilirsiniz. Silahları ve silah ekipmanlarını deneyerek tecrübe kazanabilirsiniz. PUBG Mobile içerisinde hasar aldığınızda canınızı doldurmak için sağlık ekipmanları yer almaktadır. Sağlık ekipmanlarında ilk sırada Med kiti (sağlık çantası) canınızı ve enerjinizi tamamen doldurur, ilk yardım kiti canınızı tamamen doldurur, bandaj canınızı 10 HP artırır. Bunlarla birlikte enerjinizi yükseltmek için ekipmanlar bulunmakta ve bunlar canınızı yavaş yavaş arttırmaktadır. Adrenalin şırıngası, enerjinizi tamamen doldurur ve en etkili enerji kaynağıdır, ağrı kesiciler, canınız %75 in altındaysa kullanılabilir ve enerjinizi 60 HP yükseltir. Son olarak enerji içeceği enerjinizi 40 HP yükseltir ve 2 adet kullandığınızda canınızı hızlı doldurmaktadır.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Silahları ve silah ekipmanlarını deneyerek tecrübe kazanabilirsiniz.

Silahları daha iyi tanımak için bu yazılarımızıda okuyabilirsiniz ;

PUBG Mobile Oyuncuları Tarafından En Sevilen 5 Silah

PUBG Mobile: Yeni Oyuncular İçin En İyi Silahlar

Oyun içerisinde çeşit çeşit silahlar bulunmakta, güncellemelerle birlikte yeni silahlar eklenmektedir. PUBG Mobile içerisinde silahlar çok önemli olduğu için elinizi alıştırmak, silah mekaniklerini öğrenmek için silahları klasik ve diğer modlarda deneyebilirsiniz. Silahların denemesini yapmak için antrenman moduna girebilirsiniz. Antrenman modunda atış alanlarında silahları, silah eklentilerini, araçları deneyebilirsiniz. 

Profesyonel Oyuncuları Takip Etmemek

Genel olarak PUBG Mobile oyuncuların yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi oyunun güncellemelerini takip etmemektir. Oyun içerisine yeni silahlar, ekipmanlar, yeni haritalardan haberdar olmak için profesyonel oyuncuların videolarını takip edebilirsiniz. Profesyonel oyuncuları takip etmemek PUBG Mobile hatalarından biridir. Youtube veya canlı yayın platformlarında profesyonel veya iyi oyuncular video yayınlayıp, yayın yapmaktadırlar.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Profesyonel oyuncuları takip etmemek PUBG Mobile hatalarından biridir.

Ülkemizde ve dünyada ünlü PUBG Mobile oyuncularının yaptıklarını uygulamak her zaman avantaj sağlar. Onların videolarını düzenli bir şekilde takip ederek verdiği öğütleri, taktikleri uygulayarak oyununuzu geliştirebilirsiniz.

Birini takip etmeyi gereksiz olarak görebilirsiniz fakat profesyonel oyuncular da birbirlerini takip ediyorlar. Yeni oyuncuların birçoğu ne yazık ki antrenman yapmak ve uzmanların tavsiyelerini uymak konusunda başarılı olamıyorlar. Başarılı olmak için diğer oyuncuların yaptığı hatalardan ders çıkarabilir, bazı sorunlarla karşılaştığınızda çözüm için hızlı fikirler üretebilirsiniz.

Bunlarla birlikte oyuna gelen güncellemeler hakkında bilgi edinmek oldukça önemlidir. Yeni gelen silah, eklenti, harita ve birçok yenilikte bilgi sahibi olursanız oyunu keyifli bir şekilde oynamaya devam edebilirsiniz. Profesyonel oyuncular güncellemeler gelmeden ve geldiğinde ilk olarak yüzlerce deneme oyunu oynarlar, oyun mekaniklerine daha fazla hâkim oldukları için püf noktaları daha iyi analiz edebilirler. Blog yazılarından, oyun haberlerinden, teorik kısımlarını öğrenebilirsiniz ama pratik kısımları oyuncular oynarken öğrenebilirsiniz.

Profesyonel bir oyuncu olmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz ; PUBG Mobile: Bir yılda nasıl profesyonel oyuncu olunur?

Takım Arkadaşları ile Doğru İletişim Kurmamak

PUBG Mobile, tekli, eşli ve ekiple oynanabilen bir oyun olduğundan bahsetmiştik. Eşli ve ekip olarak oyuna girdiğinizde takım arkadaşları ile doğru iletişim kurmamak sıklıkla yapılan bir hatadır. Oyuna beraber gireceğiniz arkadaşınız yok ise PUBG Mobile içerisinde otomatik eşleşme yaparak eşli ve takımlı oyunlara girebilirsiniz. Takımlı oyunlarda beraber hareket etmek, doğru adımlar atmak için etkili konuşma gereklidir. Rakiplerinizin yaptığı hatalarda, eksik taktiklerinde onların motivasyonunu düşürmeden, doğru bir iletişim kurmak gerekir. PUBG Mobile oynayan oyuncular, iyi veya kötü olabilir ve sonucunda bir oyun olduğunu unutmamak gerekir. Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden oyuncularla eşleşebilir ve takım olarak doğru oynarsanız başarı kaçınılmaz olacaktır.

PUBG Mobile aynı zamanda arkadaşlarınızla girebileceğiniz multiplayer oyunlardan bir tanesidir. Arkadaşlarınızla oyuna girdiğinizde görev dağılımı yapabilir, eksiklerinizi kapatabilir ve doğru iletişim ile oyunu kazanma şansını arttırabilirsiniz. Maçlarda anlık ve doğru iletişim sağladığınızda hızlı saldırılar, savunmalar yapabilirsiniz.

Pubg Mobile yapılmaması gereken hatalar
Oyundan kopmayın, rakiple ve ekipmanlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunun.

Arkadaşlarınız ile kurduğunuz iletişim içerisinde kısa ve net olmaya çalışın. Bu iletişim savaş kazandırmaya yönelik olmasına özen gösterin. Verimsiz iletişim hem konuşan oyuncunun hem de diğer oyuncuların performansını büyük ölçüde düşürecektir. Rakip gördüğünüzde, ekipman bulduğunuzda veya araç bulduğunuzda haritada işaret koyarak yer tarifini en etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle 4 kişi girilen maçlarda sıcak çatışmalarda ve oyun başında karmaşa olabilir bunu en aza indirmek ve profesyonel olmak istiyorsanız takım arkadaşlarınızla doğru iletişim kurmaya özen gösterin.

Mobidictum olarak bu yazımızda, PUBG Mobile yapılmaması gereken 5 hata nedir, çözümleri nelerdir gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. PUBG Mobile hata yapmamak için bu hususlara dikkat edebilirsiniz. Bu hatalara dikkat ederek oyunu daha iyi oynamaya başlayabilir ve profesyonel oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. PUBG Mobile taktikleri ve hataları hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilir, PUBG Mobile gibi birçok oyun hakkında bilgilere, haberlere ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts