Superbox Şifre Değiştirme (Telefondan ve Müşteri Hizmetlerinden)

Superbox şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi anlattık.
Superbox Şifremi Unuttum
SuperBox şifre değiştirmek artık çok kolay.

Superbox şifre değiştirme telefondan da kolaylıkla yapılabiliyor. Çoğu kişi Superbox’ın arayüzüne hakim olmadığından dolayı çoğu kullanıcı Superbox şifre değiştirme müşteri hizmetleri yardımıyla yapıyor.

Superbox Şifre Değiştirme

Superbox şifre değiştirme oldukça basit olmasına rağmen kullandığınız modem modeline göre de yapmanız gereken işlemler değişebileceği gibi modem arayüzüne giriş yapmak için de farklı aşamalardan geçmelisiniz.

SuperBox Şifre Kırma
Superbox şifre değiştirme telefondan da yapılabiliyor.

Varsayılan modem şifreleri güvenli olmasına rağmen çoğu kişi uzun ve anlamsız şifreleri kullanmayı tercih etmediğinden Superbox şifresini değiştiriyor. Superbox şifreniz varsayılan şifre olarak kaldı ve unuttuysanız öncelikle Superbox şifrenizi öğrenmelisiniz.

Superbox Şifre Değiştirme – Telefondan

Superbox şifrenizi değiştirmek için kullandığınız modele uygun modem arayüzüne giriş yapmalısınız. Superbox şifre değiştirme telefondan da yapılabildiğinden dolayı herhangi bir bilgisayara ihtiyacınız olmayacak.

Superbox şifresini telefondan değiştirmek için aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulamalısınız. Ardından şifre değiştirme penceresini açtıktan sonra unutmayacağınız ve güvenli bir şifre oluşturabilirsiniz.

  • Kullandığınız tarayıcı açın. (Google, Safari vb.)
  • İnternet bağlantısı bölümüne 192.168.1.1 veya 192.168.8.1 yazarak aratın.
  • Modem arayüzüne girmek için varsayılan kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  • Ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Aratma bölümüne “Kullanıcı Giriş Bilgisi” yazarak aratın.
  • WLan seçeneğini seçerek ardından “Temel Ayarlar” sekmesini açın.
  • SSID boşluğuna yeni bir WiFi adı belirleyebilir ve WLan anahtarı seçeneğinden de modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Superbox Şifre Değiştirme – Müşteri Hizmetleri

Superbox şifre değiştirme müşteri hizmetleri yardımıyla da yapılabiliyor. Şifrenizi değiştirmek için öncelikle aboneliğinizi doğrulamanız istenecek. Gerekli bilgileri verdikten sonra müşteri hizmetlerinden şifrenizi değiştirmelerini talep edebilirsiniz. Hemen aşağıdan Superbox şifrenizi değiştirmek için arayabileceğiniz müşteri hizmetleri numaralarına ulaşabilirsiniz.

  • Bireysel Müşteri Hizmetleri: 0532 532 00 00
  • Kurumsal Müşteri Hizmetleri: 0850 222 1 ​​​222
Superbox Şifre Sıfırlama
Müşteri hizmetlerini arayarak Superbox şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Superbox şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Superbox şifrenizi unutmanız durumunda müşteri hizmetlerini arayarak yeni bir Superbox şifresi talep edebilirsiniz. Ayrıca modeminizin arkasında bulunan sıfırlama düğmesinden de modeminizi sıfırlayarak her şeyi varsayılana döndürebilirsiniz. Böylelikle modem adınız ve modem şifreniz de sıfırlanacak.

Superbox şifre sıfırlama

Superbox şifre sıfırlama işlemi oldukça basit. Superbox’ı tamamen sıfırlamak için modeminizin arkasında bulunan küçük bir tuşa basmalısınız. Bazı modemlerde bu tuş modemin içerisinde olduğundan dolayı iğne veya kürdan yardımıyla basılabiliyor. Bu gizli tuşa uzun süre basılı tutmanız durumunda Superbox’ınız tamamen sıfırlanacak.

Superbox Şifre Sıfırlama
Superbox şifrenizi unuttuysanız ethernet kablosu yardımıyla yeni bir şifre alabilirsiniz.

Ethernet kablosuyla Superbox’a bağlanmak

Ethernet kablosuyla Superbox’a bağlanarak modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Böylelikle hiçbir bilgiyi hatırlamasanız dahi WiFi isminizi ve şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Superbox’ın kutusunda bulunan kablolarla WiFi şifrenizi bilmeseniz internete bağlanabilmeniz mümkün.

Superbox Şifre Kırma

Başka bir cihazla sürekli olarak paket alışverişi yapan tüm elektronik cihazlar hacklenebilir. Buna Superbox’da dahil olsa da bu bir yasal suç olduğundan hiçbir şekilde Superbox şifre kırma için uğraşmamalısınız.

Eğer kendi Superbox şifrenizi unuttuysanız müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Tanımadığınız ancak sinyal gücü yüksek Superbox kullanıcılarının modemlerine gizlice girmek veya şifresini kırmak büyük bir suçtur.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts