Clash of Clans 13. Seviye Köy Düzeni Rehberi

clash of clans 13 köy düzeni

Clash of Clans 13. seviye köy düzeni için önerilerimiz var! Yeni gelen güncelleme ile Clash of Clans‘ta oyunun gidişatı değişmiş ve yeni seneye girmeden önce oyuna biraz daha rekabet ve heyecan gelmişti. Zira yeni gelen binalar, kahraman ve seviye güncellemeleriyle oyunda yapacak şeyi kalmayan oyuncuların tekrardan oyunun üstüne düşmesi gerekmişti. Yeni gelen güncellemeyle birlikte oyuncuların en çok merak ettiği konulardan biri ise şüphesiz yeni köy tasarımları. Bu içeriğimizde, yeni gelen güncelleme ile birlikte yapılabilecek en iyi köy tasarımlarını paylaşacağız.

Clash of Clans 13. Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Genellikle 13. seviyeye ulaşan oyuncuların çoğu, oyunda yapılabilecek her şeyi yapmış ve artık oyunu klan savaşları ve kupa için oynayan oyunculardan oluşuyor. Ancak yeni gelen güncellemeyle daha önce de belirttiğimiz gibi yeni geliştirmeler mevcut. Bu sebeple normalde bu seviye için pek önem arz etmeyen kaynakları koruma tasarımını da ele aldık. Böylelikle klan savaşı, kupa ve kaynakları koruma tasarımlarından sizin stratejinize uygun olanı kullanabilirsiniz.

Kupa Tasarımı

13. seviye kupa tasarımı

Bu tasarımda amacımız, rakiplerimizden gelen saldırılardan kaybedeceğimiz olası kupa kaybını minimuma indirmek. Bu yüzden merkez binasını ortaladığımız düzende kaynaklarımızı merkezden uzağa yerleştirip defans binalarımızı merkeze yakın tutuyoruz. Böylelikle asıl olarak merkezimizi koruduğumuz düzende hem rakibimizin merkeze ulaşmasını geciktiriyoruz ve eğer işler istediğimiz gibi giderse kupalarımızı kaptırmamış oluyoruz.

Kaynak Koruma Tasarımı

13. seviye farm tasarımı

Bu köy diziliminde asıl amacımız kaynaklarımızı korumak olsa da seçtiğimiz bu tasarımla birlikte ayrıca merkez binamızı da korumuş oluyoruz. Kaynak depolarımızı merkeze en yakın konumda tuttuğumuz bu dizilimde defans binalarımızın bazıları dışa doğru yerleştirilmiş olsa da rakibimizin depolarımıza ulaşmasını engellemek veya kaybı minimuma indirgemek için böyle bir tercihte bulunuyoruz. Bu düzenle birlikte koruduğumuz kaynaklarla gelişmemizi daha hızlı tamamlayabiliyoruz.

Klan Savaşı Tasarımı

13. seviye klan savaşı tasarımı

Sıra, belki de en önemli dizilimimiz olan klan savaşı dizilimine geldi. Bu dizilimimizde, diğerlerinden farklı olarak merkez binamızı ve klan kalemizi ortaya yerleştirmek yerine biraz daha köşeye yakın yerleştiriyoruz. Defans binalarımızın ağırlığı belli bir noktaya yoğunlaştırıyoruz ve böylelikle defans binalarımızın menziline giren rakibimizin işi daha zor oluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts