Clash of Clans Bahar Güncellemesi Detayları

Clash of Clans Bahar güncellemesi nihayet geldi. Uzun zamandır beklenen ve birçok yeniliğin önceden açıklandığı bu güncelleme detaylarına gelin beraber bakalım.
Clash of Clans bahar güncellemesi
Clash of Clans Bahar güncellemesi nihayet yayımlandı.

Clash of Clans Bahar güncellemesi nihayet geldi. Uzun zamandır beklenen ve birçok yeniliğin önceden açıklandığı bu güncelleme detaylarına gelin beraber bakalım.

Clash of Clans Bahar Güncellemesi Yenilikleri

Bildiğiniz üzere Bahar güncellemesi gelmeden önce geliştirici ekip tarafından paylaşılan Clash of Clans İnşaatçı Üssü yenilikleri, Clash of Clans maliyet değişikleri, Clash of Clans Klan Kalesi değişiklikleri ve Clash of Clans Süper Birlik yenilikleri içeriklerini sizlerle sıcağı sıcağına paylaşmıştık. Bahar güncellemesinin açıklanmasıyla birlikte yukarıda belirttiğimiz yenilikler kadar büyük ekstra yenilikler eklenmese de birkaç düzeltme daha duyuruldu.

clash of clans bahar güncellemesi görsel 1
Bahar güncellemesiyle birlikte oyuna dört Süper Birlik eklendi.

Süper Birlikler

Güncelleme detaylarına en son paylaşılan Clash of Clans Süper Birlik yenilikleri ile başlıyoruz. Normal hallerinden daha güçlü ve birbirinden farklı özelliklere sahip dört Süper Birlik, geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Oyuna eklenen Süper Birlikleri kullanabilmek için en az 11. seviye Belediye Binası’na sahip olmanız gerekmekte. Bir hafta kullanım süresine sahip bu Süper Birliklerin hepsini aynı anda kullanamıyoruz. Aynı zamanda bir Süper Birliği bir hafta kullandıktan sonra o Süper Birliği tekrar açmak için bir hafta daha beklememiz gerekiyor. O bir hafta içerisinde başka bir Süper Birliği kullanmak ise mümkün. Şu anlık sadece dört tane Süper Birlik bulunsa da önümüzdeki güncellemelerle birlikte bu sayı daha da artacak. Süper Birlikleri ve detaylarını açıklamadan önce belirtmemiz gereken şey ise eğer hangi Süper Birliği kullanacağınızdan emin değilseniz ve deneyerek öğrenmek istiyorsanız, deneme modunda tüm Süper Birlikler açık durumda. Yani deneme modunda değişik kombinasyonlar deneyerek hangi Süper Birliği kullanacağınıza karar vermeniz mümkün olacak.

Süper Barbar

Normalinden daha güçlü ve daha hızlı olan Süper Barbar, saldırıya geçtikten sonraki 8 saniyede hızı ve hasarı artmış bir şekilde rakibe saldırıyor. Ordu kampında 5 birimlik yer kaplayan bu birliği geliştirmenin maliyeti ise 50,000 kara iksir.

Sinsi Goblin

Adından da anlaşılacağı üzere Sinsi Goblin, ganimete ulaşmak için elinden geleni yapmak üzere tasarlandı. Zira Sinsi Goblin’i kullandığınız andan itibaren 5 saniye boyunca rakip savunma binaları, Sinsi Goblin’i fark edemeyecek. Ordu kampında 3 birimlik yer kaplayan bu birimin geliştirme maliyeti ise 50,000 kara iksir.

clash of clans bahar güncellemesi görsel 2
Bahar güncellemesiyle oyuna eklenen Süper Birliklerden biri Sinsi Goblin oldu.

Süper Duvar Yıkıcı

Normalinden farklı olarak daha büyük bombalara sahip olan bu Süper Duvar Yıkıcı, artık daha etkili. Normalde duvara erişemediğinde bir zararı olmayan Duvar Yıkıcı, süper versiyonuyla beraber bu durumu da değiştiriyor. Zira Süper Duvar Yıkıcı, duvara yetişemese bile öldüğü yerde büyük bir patlama yaparak binalara da hasar verebiliyor. Ordu kampında 8 birimlik yer kaplayan Süper Duvar Yıkıcı’nın geliştirme maliyeti ise 55,000 kara iksir.

Süper Dev

Daha güçlü ellere sahip Süper Dev ile aşılamaz olarak görülen duvarların esprisi de değişiyor. Duvarlara ekstra hasar veren Süper Dev ile saldırı stratejileri de değişebilir. Ordu kampında 10 birimlik yer kaplayan Süper Dev’in geliştirme maliyeti ise 60,000 kara iksir.

clash of clans bahar güncellemesi görsel 3
Bahar güncellemesiyle oyuna eklenen Süper Birliklerden bir diğeri Süper Dev oldu.

Yeni Seviye Geliştirmeleri

Bahar güncellemesiyle beraber ana köyde savunma binaları, tuzaklar, binalar ve büyüler için yeni seviye geliştirmeleri eklendi. Buna göre:

  • 9. seviye Belediye Binası’nda üçüncü Kara İksir Sondası kurulabilecek. Ayrıca yine bu seviyede Dondurma Büyüsü de 2. seviyeye yükseltilebilecek.
  • 11. seviye Belediye Binası’nda Altın Madeni ve İksir Toplayıcı 14. seviyeye, Kara İksir Sondası ise 8. seviyeye yükseltilebilecek.
  • 12. seviye Belediye Binası’nda Barbar 9. seviyeye, Goblin ise 8. seviyeye yükseltilebilecek.
  • 13. seviye Belediye Binası’nda Okçu Binası 18. seviyeye, Havan 13. seviyeye, Bomba Kulesi 8. seviyeye yükseltilebilecek. Bunun yanında Dalkavuk 9. seviyeye, Valkyrie 8. seviyeye ve Zehir Büyüsü 7. seviyeye yükseltilebilecek. Ek olarak 50 duvar parçası 14. seviyeye yükseltilebilecek.
clash of clans bahar güncellemesi görsel 4
Bahar güncellemesiyle oyunda bazı birimlere yeni seviye yükseltmeleri eklendi.

Oyun İçi Değişiklikler

Bu güncellemeyle Clash of Clans Klan Kalesi için ciddi değişiklikler meydana geldi. Bundan böyle Klan Kalesi’ndeki destek kuvvetleri belli bir düzene göre sıralanacak. Yani daha düşük yer kaplayan birimler başta duracak. Eğer birimlerin kapladığı yer miktarı aynı ise daha düşük seviyeler öne başta duracak. Ayrıca artık Klan Kalesi bağış karışıklıkları da olmayacak. Bu ne demek? Artık klan arkadaşlarımızdan istediğimiz birlikleri yine kendimiz belirleyeceğiz. Ancak farklı bir biçimde. Yeni sistemle seçtiğimiz birlikler haricinde başka birlikler klan arkadaşlarımız tarafından bize gönderilemeyecek. Böylelikle tuşa yanlışlıkla basma gibi durumlar da yaşanmayacak. Ayrıca klan içindeki mücadelelerde istediğimiz birlikler bundan böyle yine biz değiştirene kadar hep sabit kalacak. Böylelikle klan içindeki mücadeleler için yaşanan bağış kaosu da giderilmiş olacak. Bunun yanında yeni kahraman kostüm seçme ekranının kullanımı daha kolay olacak şekilde değiştirildi. Artık kahramanlarla ilgili yapacağımız değişiklikleri uygulamak daha basit olacak. Bunların yanında Araştırma İksiri’nin etkisi değiştirildi. Hızı eskiden 10x olan iksirin yeni hızı 24x olarak değiştirildi. Ayrıca 70 Taş karşılığında alınan Araştırma İksiri’nin yeni maliyeti 120 Taş olarak değiştirildi. Ayrıca oyun içinde başta Kahramanlar ve duvarlar olmak üzere bazı birimlerin seviye geliştirme maliyetlerinde azalmalar oldu.

clash of clans bahar güncellemesi görsel 5
Bahar güncellemesiyle başta Kahramanlarda ve duvarlarda olmak üzere bazı birimlerin seviye yükseltme maliyetleri azaltıldı.

İnşaatçı Üssü

Clash of Clans İnşaatçı Üssü için oyuna eşitlik bozucu getiriyor. Yani bundan böyle eğer iki oyuncu karşılıklı savaşta aynı yıkım oranına ve aynı yıldıza sahipse, kazananın belli olması için oyuncuların saldırılarından geriye kalan sürelere bakılacak ve galip öyle belirlenecek. Ayrıca İnşaatçı Üssü’ndeki zamanlamalarda da değişikliğe gidildi. Bu güncellemeden itibaren saldırmak için birimlerin hazır olmasını beklemenize gerek kalmayacak. Artık dilediğiniz zaman saldıracağınız birimleri seçerek savaşa girebileceksiniz. Savaş Makinesi de beklemeden muaf olacak. Yani yeniden canlanma süresi olmayacak. Belki de bu köydeki en büyük değişikliği ise Saat Kulesi aldı. Zira Saat Kulesi’nin bekleme süresi 7 saatten 22 saate çıkartıldı. Bekleme süresi yükseltilse de Saat Kulesi’nin hızlandırma oranı 8x’den 10x’e yükseltildi ve bu süre 3-11 dakikadan 14-30 dakikaya çıkartıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts