Fortnite Dünya Kupası Başladı!

Fortnite Dünya Kupası
Fortnite Dünya Kupası

Fortnite Dünya Kupası

Türkiye’nin en güncel mobil oyun haberleri platformu olarak sizlere Fortnite Dünya Kupası‘nın resmi kurallarını paylaşıyoruz. Çevrimiçi Açık Elemeler’in ilk haftası tekli turnuvayla birlikte 13 Nisan’da başladı. Bir sonraki hafta ise ilk çiftli turnuva yapılacak. Çevrimiçi Açık Elemeler’in devam edeceği 10 haftalık süre boyunca hem tekli hem çiftli olacak şekilde bu turnuvalar devam edecek.

Arena Modu (Hep Açık)

Bu hafta sonu düzenlenecek Çevrimiçi Açık Elemeler’e katılma fırsatınız olacak. Oyuncular müsait oldukları zamanlarda v8.20 güncellemesiyle oyuna gelen Arena oyun modunda mücadele edip şanslarını deneyerek Şampiyonlar Ligi’ne yükselmeye çalışabilirsiniz. Sıralamada en tepeye tırmanırsanız Fortnite Dünya Kupası Çevrimiçi Açık Elemeler’ine katılma şansı kazanacaksınız.

Çevrimiçi Açık Eleme Yarı Finalleri

Çevrimiçi Açık Elemeler’e katılma hakkı kazanan oyuncular her cumartesi günü, üç saatlik oturum boyunca en fazla 10 maç oynayarak puan kazanmaya çalışacak. Bu üç saatlik oturumun sonunda her sunucu bölgesinin en iyi 3bin oyuncusu ertesi gün yani pazar günü düzenlenecek olan Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri’nde mücadele edecek.

1 Milyon Dolar Ödüllü Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri

Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri’nin başında sıralamada ilk 3 bine giren oyuncuların puanları sıfırlanacak. Oyuncular yine saati önceden belirlenmiş üç saatlik oturum boyunca en fazla 10 maç oynayarak puan kazanmaya çalışacak. Üç saatlik oturum bitince, kazananlara ve en iyi performansı sergileyen oyunculara 1 milyon dolarlık ödül havuzundan ne kadar pay kazandıklarını bildirilecek. Unutmayın ki ödemelerin işlenmesi için kazanan oyuncuların en bilgiler vermesi gerekecek.

Her hafta düzenlenen turnuvalarda en iyi dereceye giren oyuncular, 26-28 Haziran tarihlerinde New York’ta düzenlenecek Fortnite World Cup’a (Fortnite Dünya Kupasına) davet edilecek!

Fortnite

Puanlama Sistemi

Hafta sonu düzenlenen Çevrimiçi Açık Elemeler’de oyuncular şu puan sistemine göre puan kazanacak:

Tekli

Azmin Zaferi: 10 Puan

2.-5. Oyuncular: 7 Puan

6.-15. Oyuncular: 5 Puan

16.-25. Oyuncular: 3 Puan

Avlama Başına: 1 Puan

Çiftli

Azmin Zaferi: 10 Puan

2.-3. Çiftler: 7 Puan

4.-7. Çiftler: 5 Puan

8.-12. Çiftler: 3 Puan

Avlama Başına: 1 Puan

Fortnite World Cup Finallerine Yükselmek

Oyuncular yukarıdaki puanlama sistemine göre kendi sunucu bölgelerinde gösterdikleri performansa bağlı olarak haftalık elemelerde Fortnite Dünya Kupası Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.

Yarışmalara çiftli olarak katılmayı seçen oyuncular, para ödülleri ve Fortnite Dünya Kupası Finalleri için hafta sonu yapılan tüm Çevrimiçi Açık Elemelere aynı takım arkadaşıyla katılmak zorundadır. Ancak oyuncular haftadan haftaya takım arkadaşlarını değiştirebilirler. Fortnite World Cup Finallerine katılmaya hak kazanan çiftliler final maçlarına yedek takım arkadaşlarıyla katılamazlar.

Kurallar

Finaller’e katılan oyuncuların İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’yı etkinleştirmesi ve hesaplarını bir Epic Kullanıcı Adı’na bağlaması gerek. Bu, maç güvenliğini pekiştirmek adına aldığımız bir önlem.  İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’yı etkinleştirmek için daha önceden yazmış olduğumuz Fortnite Hesabımı Nasıl Koruyabilirim? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tüm yarışmacıların ayrıca Çevrimiçi Açık Elemeler’e katılmadan önce oyun içi resmi kuralları okuması ve kabul etmesi gerek. Bu kurallar Fortnite’ın rekabetçi yanının bütünlüğünü korur. Fortnite World Cup’ın eğlenceli ve adil olmasını garantilerken rahatsız edici davranışlara sahne olmasını da engeller. Çevrimiçi Açık Elemeler’in resmi kuralları da sizler için paylaşıldı.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler