Twitch Prime İptal Etme – Abone Olma ve Üyelik Açma

Twitch Prime aboneliği nedir ve ne işe yarar sorularını sizlere cevapladık. Prime aboneliği ile birçok özelliğe ve oyunlara bedavadan ulaşabilirsiniz.
Twitch Prime İptal Etme
Twitch Prime nedir?

Twitch Prime iptal etme işlemi nasıl yapılır, biliyor musunuz? Bu yazımızda oyun dünyasının yakından tanıdığı Twitch Prime aboneliği alma ve Twitch Prime iptal etme işlemini ayrıntılı şekilde anlattık. Twitch Prime aboneliği alırsanız sizlere her ay hediyeler ve indirimler sunulacak. Ayrıca prime özelliği ile istediğiniz yayıncılara bir aylığına bedava abone bile olabilirsiniz. Twitch’in daha önceden duyurmuş olduğu Twitch Prime abonelik sistemi Aylık 11 dolar yıllık ise 100 dolar bir fiyat ile tanımlandı.

Twitch Prime nedir?

Twitch Prime, Twitch izleyicilerine ek özellikler sunan bir abonelik sistemi. İşin tarihi şöyle: Prime aboneliği alırsanız, ücretli veya ücretsiz oyunlardan bedava hediyeler, her ay yeni oyunlar, yeni ifadeler ve istediğiniz bir Twitch yayıncısına 1 aylığına bedava abone olabilirsiniz.

Twitch Prime Aboneliği
Twitch Prime aboneliği birçok oyunlardan ücretsiz kostümler ve eşyalar alabilirsiniz.

Twitch Prime Üyesi Nasıl Olurum?

 1. Öncelikle Twitch Prime’ın web sitesine girmelisiniz.
 2. Daha sonra sayfanın sağ üst tarafında yer alan “Twitch Prime’ı Deneyin” yazısına tıklıyoruz.
 3. Karşımıza çıkan sayfanın, sol alt kısmında ‘Other parts of the world’ şeklinde bir yazı bulunuyor. Yazıya tıkladıktan sonra Amazon sitesine girip üyelik oluşturmanız gerekiyor.
 4. Oluşturduğunuz üyelikle ile siteye girip yapıp, ödeme bilgilerinizi ve adresinizii girmeniz gerekli.
 5. Bilgileri girdikten sonra ‘Start Watching Now’ kısmından, Twitch üyeliğinize giriş yapıp Amazon sitesine erişim izni tanımamız yeterli olacak.
Twitch Prime Özelliği
Twitch Prime bedava özelliğiniz bittikten sonra her ay belli bir miktarda para ödeyerek devam ettirebilirsiniz.

Twitch Prime Ne Kadar?

Prime özelliğini 1 aylığına bedavaya kullanabilirsiniz. Bedava kullanımınız bittikten sonra aylık 6.79, yıllık 100 dolar bir fiyat ile aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz.

Twitch Prime ile nasıl abone olunur?

Prime sahibiyseniz, istediğiniz veya sevdiğiniz bir yayıncıya abone olabilirsiniz. Abone olup destek olmak istediğiniz yayıncının kanalına gidiyorsunuz, abone ol tuşuna tıklıyorsunuz ve açılmış olan sayfada Subscribe Free butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra Yayıncının ekranında Alert olarak tanımlanmış abone olduğunuza dair bir bildirim hem ekranda hem de sohbet de gözükecektir.

Twitch Prime iptal etme
Twitch Prime nasıl iptal edilir?

Twitch Prime İptal Etme

Twitch Prime aboneliğini iptal etmek istiyorsanız, size vereceğimiz yolları adım adım yaparak iptal edebilirsiniz. Bu yollar şu şekilde:

 1. İlk olarak hesabınıza giriş yapınız. Giriş yaptığınızda üst kısımda “Your Account” sekmesini göreceksiniz. Buraya girdiğiniz zaman Prime kısmına yönlendirileceksiniz.
 2. Açılan ekranda “End Membership” kısmına tıklayın.
 3. Tıklandığınızda ise “Are You Sure You Want To End Your Membership?” soruları gelecek.
 4. Size sunulan seçenekler arasından “End Membership” seçeneğini tıklayın.
 5. Son olarak üyeliğinizi ne zaman sonlandırmak istediğinizi belirtin.
 6. End Now: Şimdi – End Later: Sonra seçeneklerini gelecek. Onlardan biri seçerek iptal edebilirsiniz.

Bu şekilde Amazon Prime üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz. Amazon Prime üyeliğinizin sonlandırılması Twitch Prime üyeliğinizin sonlandırılması anlamına geliyor.

Twitch Prime
Amazon üzerinden Twitch Prime aboneliği alabilirsiniz.

Twitch Prime ile bir yayıncıya abone olduktan sonra her ay para ödeyecek miyim?

Çoğu insanın merak ettiği sorulardan biri ise yayıncıya abone olduktan sonra her ay aboneliğim otomatik olarak yenilenecek mi? Hayır, aboneliğiniz yenilenmiyor. Bu özellik sadece 1 aylığına geçerli. Eğer devam ettirmek istiyorsanız her 30 günde bi belirli bir miktar para ödeyerek Prime aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz.

Bu adımları yaptıktan sonra istediğiniz kanala bir ay ücretsiz abone olabilirsiniz. Amazon şirketi tarafından 2014 yılında Justin.Tv’den 970 milyon dolar karşılığında satın alındı. Amazon şirketi her sene bu prime avantajından yararlanan insanlara yönelik sürekli bir geliştirme halinde bulunuyorlar. Umuyoruz ki bu etkinliklerin devamı gelir. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler