Minecraft: Altın Elma nedir ve nasıl bulunur?

Minecraft’ta yapılması zor olan çok fazla eşya bulunuyor. Bu yazımızda Altın Elma’nın nerelerde bulunduğunu ve nasıl yapıldığını anlattık.
Minecraft Altın Elma
Altın Elma nedir ne işe yarar?

Minecraft’ta bazı eşyaların yapılması veya bulunması bir hayli zor. Bu yüzden bazı eşyalar hayatta kalmak için çok önemli olsa da bulmaya çalışırken defalarca ölümün kıyısından dönebiliyoruz. Bu yüzden bizler de Minecraft oyununda nadir bir eşya olan Altın Elma ne işe yarıyor ve nasıl bulacağınıza dair bilgiler vereceğiz.

Minecraft’ta Altın Elma Nedir?

Çoğunlukla savaşlarda veya canımızın çok azaldığı zamanlarda bu eşyaya sahip olmak büyük avantaj sağlayabilir. Sizi ölmekten kurtaran bu elmanın iki türü bulunuyor. Birisi altın elma diğeri ise büyülü altın elma. Aralarındaki farklar ise normal altın elmanın 2 dakika boyunca emiş özelliği ve 5 saniye boyunca yenilenme vermesi, büyülü altın elmanın ise 2 dakika emiş, 20 saniye yenilenme, 5 dakika ateş koruması ve 5 dakika direnç etkisi vermesi.

Minecraft Altın Elma
Altın Elmayı edinmeniz için birkaç eşyaya ihtiyacınız var.

Normal altın elmanın sandıklardan çıkma olasılığı tapınaktan tapınağa farklılık gösteriyor. Çöl tapınaklarında %22.2, tapınaklarda %28.2, Igloo yapılarında gizli bulunan sandıklarda %22.2, orman mansiyonunda ise %2.5 şans ile bu eşyayı bulabilirsiniz.

Büyülü Altın elmanın ise %3.1 şans ile tapınaklarda, %2.6 şans ile çöl tapınaklarında, %1.4 şans ile mağara tapınaklarında bulunan vagonlu sandıklarda ve %3.1 şans ile orman mansiyonunda bulabilirsiniz. Normal altın elmanın çalışma masasında yapılışı bulunurken büyülü altın elmanın yapılışı yeni sürümlerde kaldırıldı.

Minecraft Altın Elma yapımı
Minecraft – Altın Elma Yapımı

Altın Elma nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır?

  • Altın elmayı yapmak için çalışma masasının tam orta kısmına elma, etrafına ise 8 tane altın koyarak altın elma yapabilirsiniz.
  • Altın elmayı yaptıktan sonra yemek dışında atlara verirseniz atlarınız çiftleşerek küçük bir atınız daha olur.
  • Eğer herhangi bir zombi köylüye bu eşyayı ve yanında zayıflık iksiri verirseniz zombi köylü bir zaman sonra normal köylüye dönüşür.
  • Altın elmayı flamalarda da kullanarak desenli flamalar elde edebilirsiniz.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts