Minecraft eşya modu nasıl indirilir?

Minecraft eşya yapımı gösteren modlarla birlikte tüm eşyaların yapılışını öğrenebilirsiniz.
Minecraft Eşya Modu
Minecraft eşya yapımı gösteren mod ile birlikte eşyaların nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Minecraft eşya modu sayesinde tüm eşyaların nasıl yapılacağını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Minecraft eşya yapımı gösteren mod ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Tüm Minecraft modlarını kurabilmek için “Minecraft Mod Yükleme (2020)” içeriğimize giderek modların nasıl kurulduğunu öğrenmelisiniz.

Minecraft Eşya Modu

Minecraft’a yeni başladıysanız ve eşyaların nasıl yapıldığını bilmiyorsanız Minecraft eşya yapımı modu kullanabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı bir şekilde Minecraft dünyanızda güçlenebilmeniz mümkün. Aynı zamanda eşya yapımı modunda seçtiğiniz eşyayı nasıl elde edeceğinize kadar size yardımcı oluyor.

Minecraft Eşya Yapımı Modu
Minecraft’ta birçok eşya yapımı modu bulunuyor.

Minecraft’ta birçok mod olduğundan dolayı birbirinden oldukça farklı epey eşya modu bulunuyor. Tüm Minecraft eşya yapımı bakma modu inceleyerek kendinize en uygun dilediğiniz Minecraft sürümünde kullanmanız mümkün. Minecraft’ın 1.12 sürümüyle birlikte oyuna eşya yapımlarını gösteren bir özellik eklense de eşyaların yapımını öğrenmek için en az bir defa kendiniz yapmanız isteniyor. Çoğu oyuncuysa bununla uğraşmamak için yeni bir eşya modu indiriyor. Eşya modunu kullanabilmek için Minecraft’ın kendisinde yer alan eşya yapımı kitabını kaldıran bir moda ve eşya yapımlarını gösteren yeni bir moda ihtiyacınız var.

Minecraft Eşya Yapımı Gösteren Modlar

Minecraft’ta birçok mod bulunduğundan tüm eşya yapımlarını gösteren modları inceleyerek en çok beğendiğiniz modu kullanabilirsiniz. Çoğu oyuncunun kullandığı Minecraft eşya yapımı gösteren modu aşağıdan görebilirsiniz.

Minecraft Just Enough Items Modu

Minecraft Just Enough Items modu eşyaların nasıl yapıldığını gösteren bir oyun modu. Minecraft Java’da 1.8 sürümünden 1.16.4 sürümüne kadar kolaylıkla bu modu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda birçok farklı seçenek sunan bu modda tıkladığınız eşyanın envanterinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Minecraft Just Enough Items Modu
Minecraft Just Enough Items Modu

Minecraft’ta çok fazla eşya bulunduğundan dolayı da Just Enough Items moduyla istediğiniz eşyayı arama menüsünden aratarak nasıl yapıldığını ve nerelerde kullanıldığını kolaylıkla öğrenebilir, bunun yanında arama yerine çift tıklayarak çantanızda, sandıklarınızda, shulker kutularında arattığınız eşyanın var olup olmadığını kolaylıkla görebileceksiniz.

Minecraft Forever Enough Items Modu

Minecraft Forever Enough Items modu Just Enough Items moduyla birlikte çalışabiliyor. Bu modun farkıysa Just Enough Items modunda bulunmayan araç çubuklarını aktifleştiriyor. Oyun kurallarını değiştirebileceğiniz bir arayüzü bulunan bu oyun modunu kullanabilmek için minimum Just Enough Items modunun 3.13.2 sürümünde olması gerekiyor.

Minecraft Forever Enough Items Modu
Minecraft Forever Enough Items Modu

Minecraft Java’da 1.9 sürümünden 1.11.2 sürümüne kadar kolaylıkla oynanabilmesine rağmen 1.11.2 için hala beta aşamasında olduğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda bu mod bazı oyun hatalarını çözerek anlık performans kaybı yaşamanıza sebep olmaz ve oyundan atmaz.

Minecraft eşya yapımı gösteren mod yasaklanma sebebi mi?

Tek başınıza veya çok oyunculu sunucularda bu modlarla birlikte oynamak yasaklanma sebebi olmasa da bu modların bazı özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Genellikle hileyle eşya alma veya envanterinizden bir eşya silmek istediğinizde sohbet bölümünde bu özellik için yeterli yetkiye sahip olmadığınızı gösteren bir hatayla karşılaşacaksınız.

Sunucularda kullanılan tüm komutlar rahatlıkla görülebildiğinden dolayı çok sayıda bu tuşlara basarsanız sunucu yöneticileri sizden şüphelenebilir. Hile menüsünü kullanmak istemediğiniz zaman kullandığınız modun ayarlarından kolaylıkla bu arayüzü kapatabilmeniz mümkün.

Minecraft eşya yapma modu nasıl indirilir?

Minecraft eşya modu indirmek için öncelikle Forge yazılımının kurulu olması gerekiyor. Oynamak istediğiniz Minecraft sürümüne göre Forge’u kurmalısınız. Ardından kurulan Forge dosyasının içerisine modların atılması gerektiğinden dolayı Minecraft oynarken kullanmak istediğiniz modları “Mods” klasörüne atmanız gerekiyor.

Minecraft Eşya Yapımı Gösteren Mod
Bu gibi modlarda hile arayüzü bulunmasına rağmen çevrim içi sunucularda kullanılamıyor.

Çok fazla mod kullanımı Minecraft’ın açılmamasına sebep olabilir. Bunun en büyük sebebiyse modların birbiriyle çakışması. İndirdiğiniz modların birbirine çakışmadığını bilmeli ve oynamak istediğiniz sürüme göre doğru modu indirdiğinizden emin olmalısınız. Herhangi bir mod paketiniz varsa modların çakışması epey canınızı sıkabilir.

Minecraft eşya yapma modu güvenli mi?

Minecraft’ta da yeni bir oyun dosyası indirecekseniz güvendiğiniz internet sitelerini veya uygulamalarını kullanmalısınız. Yapımcısının kim olduğu bilinmeyen bir dosya indirmek bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza virüs girmesine sebep olabilir. Minecraft Java için mod indirmek için “9Minecraft” adlı siteyi kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde hiçbir dosya yüklemenize gerek kalmadan dosyaları anti-virüs programlarından geçiren bazı siteler yer alıyor. İndireceğiniz dosyalardan şüpheleniyorsanız bu gibi sitelerden yardım alabilirsiniz. Böylelikle dosyaların güvenliğinden emin olup modları dilediğiniz gibi bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Total
30
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts