Minecraft nasıl indirilir?

Minecraft nasıl indirilir? Mobil ve PC tarafında oldukça popüler olan Minecraft’ı indirebilmek için yapmanız gereken tüm detaylar Mobidictum’da!
Minecraft nasıl indirilir (2020)
Minecraft nasıl indirilir?

Minecraft hala dünyada popülerliğini sürdüren ve getirdiği güncellemeler sayesinde oyuncu sayısını yüksek tutabilen bir oyun. Her yaştan insanın oynayabileceği bu oyunu cihazlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. İçerisinde keşfedebileceğiniz büyük bir haritası, yerleşebileceğiniz köyler ve hatta savaşabileceğiniz farklı klanlar bile bulunuyor. Minecraft’ı cihazlarınıza indirerek sizde bu atmosferi yaşayabilirsiniz.

Minecraft nasıl indirilir? (2020)

Bu oyunun popüler olmasını sağlayan nedenlerden biri ise her cihazlarda kolay bir şekilde oynanabiliyor olması. Ayrıca düşük sistem gereksinimlerine sahip olduğundan dolayı her cihaz kolaylıkla bu oyunu oynayabilir. Oyunu oynamak isteyen çoğu oyuncu Minecraft’ı nasıl indireceğini bilmiyor.

Minecraft nasıl indirilir bedava
Aşağıda bulunan adımları uygulayarak cihazlarınıza Minecraft’ı indirebilirsiniz.

Minecraft’ı indirmeye çalışan çoğu oyuncu ücretsiz olarak bulunan APK dosyaları cihazlarına indirmeye çalışıyor. Ancak çoğu korsan web sitelerinde bulunan indirme programları cihazlarınıza zararlı yazılımlar yükleyebilir. Bu durumda hem cihazınıza farklı farklı uygulamalar yüklenebilir hem de özel fotoğraflarınız veya videolarınız farklı kişilerin eline geçebilir. Bu nedenden dolayı Minecraft’ı en güvenilir şekilde indirmek için kendi web sitesine başvurabilirsiniz.

Minecraft nasıl indirilir? (PC)

Minecraft’ı PC cihazlarınıza indirmek istiyorsanız oyunun kendi sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Çoğu oyuncu Minecraft’ı PC üzerinden oynadığından dolayı oyunun sunucuları oldukça kalabalık olabilir. Arkadaşlarınız ile birlikte keşfedebileceğiniz bu oyunu PC’ye indirerek rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ancak PC versiyonu ve mobil versiyonu birlikte oynayamadığından dolayı, arkadaşlarınız ile oynamak istiyorsanız hepiniz aynı versiyonu yüklemelisiniz. Bizim tavsiyemiz Minecraft’ı bedava indirmemeniz. Çoğu korsan web sitelerinde bulunan indirme programları cihazlarınıza zararlı yazılımlar yükleyebilir, bu nedenden dolayı aşağıda bulunan adımları takip ederek oyunun PC versiyonunu kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Minecraft bilgisayara nasıl indirilir
Minecraft bilgisayara nasıl indirilir?
 • Herhangi bir internet tarayıcısı açın ve Minecraft’ın kendi web sitesi olan www.minecraft.net/tr-tr/download/ adresine girin.
 • Bu girdiğiniz site sizi doğrudan Minecraft’ı indirebileceğiniz indirme sayfasına yönlendirecek. Daha önceden Minecraft’ı bu web sitesinden indirdiyseniz ve sorun yaşadıysanız bu sefer JAVA’nın dosyaları bulunan tam sürümünü indirmeyi deneyin.
 • Oyunu indirmeden önce dikkat etmeniz gereken bir konu var. Cihazınızın Minecraft JAVA Edition’a sahip olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer cihazınızda bu versiyon yoksa sitede bulunan “İndir” yerine tıklamalısınız.
 • Bundan sonraki adım ise Mojang hesabı oluşturmak. Web sitesinde bulunan “Kayıt Ol” sekmesine tıkladıktan sonra formu eksiksiz bir şekilde doldurup kayıt olun.
 • Forma girdiğiniz e-posta adresinizi doğrulamak adına postanıza bir kod gelecek. Bu gelen kodu kayıt ol bölümünde bulunan “Kod” yerine yazabilirsiniz.
 • Şimdi ise oyunu satın almak gerekiyor. Satın alma bölümünü geldikten sonra kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekiyor. Eğer kullanıcı adını belirlediyseniz ödeme yöntemlerinizi yazabilir ve satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Tüm bu maddeleri uyguladıktan sonra ise artık karşınıza “İndir” bölümü çıkacak. Bundan sonra ise karşınıza tekrardan “Save File”  butonu çıkacak, buraya bastıktan sonra Minecraft oyunu bilgisayarınıza inmeye başlayacak.

Minecraft telefona nasıl indirilir?

Yazının ilk başlarında sizlere söylediğimiz gibi bu oyun sadece PC versiyonu ile sınırlı kalmıyor. Bu oyunu telefon, tablet veya diğer tüm cihazlara kolaylıkla indirmeniz mümkün. Burada da karşımıza iki seçenek çıkıyor, bunlar ise ücretli ve ücretsiz seçenekleri. Çoğu oyuncu telefon veya tablet cihazlarına ücretsiz versiyon indiriyor olsa da bu kesinlikle güvenli değil. Az önce de dediğimiz gibi çoğu korsan web sitelerinde bulunan indirme programları cihazlarınıza zararlı yazılımlar yükleyebilir, bu nedenden dolayı oyunun ücretli versiyonunu alarak güvenli bir şekilde arkadaşlarınız ile eğlenebilirsiniz. Aşağıda bulunan adımları takip ederek oyunun mobil versiyonunu kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Minecraft telefona nasıl indirilir
Minecraft telefona nasıl indirilir?
 • İlk olarak Android cihaz kullanıyorsanız Google Play Store’a, iOS bir cihaz kullanıyorsanız App Store’a giriş yapmalısınız.
 • Girişinizi yaptıktan sonra ise arama çubuğuna Minecraft yazınız.
 • Yaptığınız arama sonucunda ise karşınıza deneme sürümü ve ücretli sürüm olmak üzere iki tane seçenek çıkıyor. Deneme sürümünü indirmek istiyorsanız hiçbir ücret ödemezsiniz ancak oyunun kısıtlı bölümlerine erişebilirsiniz. Oyunu ücretli bir şekilde almak istiyorsanız ise ödeme yapmalısınız. Ücretli versiyonu alırsanız oyunun tüm bölümlerine erişebilirsiniz.
 • Tam sürüme erişmek isteyen oyuncular oyunu satın alması gereken yani ücreti yazan bölüme tıklamaları gerekiyor. Bundan sonra ise açılan sayfada fiyatın yazılı olduğu seçeneğe tıklıyoruz.
 • Karşınıza çıkan ödeme bölümünde kullanacağınız kartın numaraları yazmalısınız. Oyunu satın aldıktan sonra ise “Yükle” seçeneğine tıklayın ve oyunu cihazınıza güvenilir bir şekilde indirin.

Minecraft nasıl indirilir? (Windows 10)

Eğer cihazınız Windows 10 işletim sistemine sahipse nasıl indireceğiniz göstereceğiz. Çoğu bilgisayarın işletim sistemleri farklı olduğundan dolayı yükleme esnasında sıkıntılar çıkabiliyor. Bu sıkıntılara gidermek adına cihazınızın Windows 10 olup olmadığını ilk olarak kontrol etmelisiniz. Cihazınızın Windows 10 işletim sistemine sahip olduğuna eminseniz artık aşağıda bulunan adımları uygulayabilirsiniz.

Minecraft nasıl indirilir Windows 10
Minecraft Windows 10 versiyon nasıl indirilir?
 • Herhangi bir internet tarayıcısı açın ve Minecraft’ın kendi web sitesi olan www.minecraft.net/tr-tr/download/ adresine girin.
 • Bu adrese girdikten sonra aşağıda Windows işletim sistemine sahip bilgisayar için hazırlanmış bir indirme butonu bulunuyor.
 • Bu butona tıkladıktan sonra ise Minecraft cihazınıza inmeye başlayacak.
 • Yükleme tamamlandıktan sonra ise “Bitir” butonuna tıklayanız.
 • Oyunu açtıktan sonra ise hesap açmalısınız. Eğer bir Minecraft hesabınızın yoksa “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Kayıt olmak için tıkladığınız bölümden sonra karşınıza bir form gelecek. Bu formda sadece kullanacağınız e-posta ve şifrenizi yazmanız yeterli.
 • Bu adımları yaptıktan sonra ise e-postanıza dört hane bir kod gelecek. Bu kodu “Kod Giriş” yerini yazıp “Uygula” butonuna tıkmalısınız.
 • Formu doldurup kayıt olduktan sonra ise artık Minecraft dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.

Yukarıda bulunan adımları takip ederek cihazlarınıza kolaylıkla Minecraft’ı indirebilirsiniz. Peki ya bu oyun hakkında ne kadar bilginiz var öğrenmek ister misiniz? Sizler için hazırladığımız “Minecraft hakkında yeterince bilgili misiniz?” testini çözerek oyun bilginizi ölçebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts