Minecraft Pocket Edition En İyi Kazma Büyüleri

Sizler için kazmanıza basabileceğiniz büyüleri listeledik. Büyüler kullanarak madenlerden daha zengin çıkabilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition En İyi Kazma Büyüleri
Minecraft Pocket Edition En İyİ Kazma Büyüleri

Minecraft Pocket Edition kazma büyüleri bazı zamanlarda kılıçlardan daha yararlı olabiliyor. Ayrıca kılıç büyülerini merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Minecraft Pocket Edition En İyi Kılıç Büyüleri rehberine göz atabilirsiniz. Önünüze çıkan engelleri büyüler ile saniyeler içerisinde yok ederek devam edebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız büyüler sayesinde daha fazla cevher elde edebilir hatta normalden daha hızlı maden bulabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Kazma Büyüleri

Kazmanıza bastığınız büyüler tüm kazmayla kırılan bloklar karşısında daha etkili olacak. Ancak bazı büyüler blok kırmak için işinize yaramayabilir. Minecraft’ta bulunan gizemli ve bir o kadar özel yapıların içerisinde bulunan sandıklardan büyülü kazma çıkarabilirsiniz. . Ancak şansınız kötüyse bu büyüler sizin için kötü olabilir.

Minecraft Pocket Edition Kazma Büyüleri
Tüm kazma büyüleri

Büyüleri kötü bir kazma denk getirmeniz mümkün. Ancak kötü denilebilecek tek bir kazma büyüsü bulunuyor. Bazı zamanlar çıkardığınız büyüler işinize yaramasa da sizi büyük uğraşlardan kurtarabiliyor. Mesela İpeksi Dokunuş büyüsü gibi. Bu büyü düz taş toplamak için birebir. Bu büyü olmadan taş kırmanız durumunda kırık taş elde edeceksiniz. Düz taş yapmak için fırına atıp pişirmeniz gerekiyor. Taş elde etmek için yakıta da ihtiyacınız olduğundan bu epey zahmetli. Eğer istenen düz taş sayısı fazlaysa bu çok uğraştırıcı olabilir.

Minecraft Pocket Edition Verimlilik
Verimlilik Büyüsü

Verimlilik Büyüsü

Maksimum 5 seviyesinde kullanılabilir. Sandıklardan 5. seviye büyülü kazma çıkarmak oldukça zor. Ancak eğer End dünyasına gidip ejderhayı yendikten sonra çıkan boyuttan geçip, bulduğunuz harika yapıların içerisinden 5. seviye büyü çıkarabilirsiniz. Bu büyüye sahip bir kazma kullanırsanız blokları daha hızlı kıracaksınız. Ancak sadece kazmayla hızlı kırılan bloklar üzerinde gözle görülür bir farkı var. Aynı zamanda daha hızlı obsidyen toplamak istiyorsanız bu büyü tam size göre.

Minecraft Pocket Edition Servet
Servet Büyüsünün Etkisi

Servet Büyüsü

Maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir. Bu büyü sadece kırıldığı taktirde ekstradan ısıtılmasına gerek kalmayan cevher blokları üzerinde geçerli. Aynı zamanda Elmas, Kızıltaş ve Lapis gibi cevher bloklarını servet büyüsünü kullanarak kırarsanız daha fazla cevher elde edeceksiniz. Çoğu oyuncunun olmazsa olmazı haline gelen servet özellikle Zümrüt ve Elmas konusunda oldukça iyi.

Minecraft Pocket Edition İpeksi Dokunuş
İpeksi Dokunuş büyüsünün etkisi

İpeksi Dokunuş

Bu büyü sadece 1 seviyesinde kullanılabilir. İpeksi Dokunuş büyüsüne sahip bir kazmayla belirli blokları kırmanız durumunda blok size olduğu gibi gelecek. Özellikle taş toplamak için oldukça iyi bir büyü. Bu büyü servet büyüsüyle birlikte kullanılamaz. Bazı oyuncular tarafından ilgi görmese de görevini çok iyi yerine getiren büyülerden birisi.

Minecraft Pocket Edition Kırılmazlık
Kırılmazlık Büyüsü

Kırılmazlık Büyüü

Maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir. Kırılmazlık kazmalarda olmazsa olmaz haline gelmiş bir büyü. Kırılmazlık büyüsü olmayan bir kazma kullanarak blok kırdığınızda kazmanın canı daha hızlı azalır. Ancak bu büyüye sahipseniz birden fazla defa blok kırdığınızda kazmanın dayanıklılığı sadece bir kademe azalacak.

Minecraft Pocket Edition Tamir
Tamir Büyüsü

Tamir Büyüsü

Kazma için en iyi büyülerinden birisi diyebiliriz. Eğer madende maden arıyorsanız ve kazmanızın dayanıklılığı azaldıysa kömür gibi yüksek tecrübe puanı veren cevherleri kırmak kazmanın dayanıklılığını oldukça yükseltecek. Bu sayede daha uzun süre maden yapabilirsiniz. Aynı zamanda daha fazla malzeme toplayabilirsiniz. Sadece yerde olan tecrübe puanlarını aldığınız zaman dayanıklılık artacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts