Minecraft Pocket Edition sınırsız tecrübe sistemi nasıl yapılır?

Minecraft Pocket Edition’da sınırsız tecrübe sistemi oluşturarak kısa süre içerisinde kullandığınız ekipmanlara büyü işleyebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Sınırsız Canavar
Sınırsız canavarı sağlamak için herhangi bir çağırıcıya ihtiyacınız olacak.

Minecraft Pocket Edition sınırsız tecrübe sistemi ile istediğiniz kadar tecrübe puanı toplayabilirsiniz. Özellikle çok oyunculu sunucularda savaşarak hayatta kalmaya çalışıyorsanız diğer oyuncular canınızı sıkabilirler. Evinize girip sizi öldürebilir ve sandıklarınızda bulunan tüm eşyalarınızı çalabilirler. Bunun önüne geçebilmek için sunucunun en iyilerinden olmanız gerekir.

Minecraft Pocket Edition sınırsız tecrübe sistemi nedir?

Sınırsız tecrübe için yapabileceğiniz birçok sistem bulunuyor. Çağırıcı kullanabilir veya oyunun kendi mekaniklerinden yararlanarak karanlık bir oda oluşturup canavarların doğmasını sağlayabilirsiniz. Ancak en hızlı tecrübe kasma yöntemi çağırıcı kullanmak. Eğer çağırıcı yerine oyunun mekaniklerini kullanırsanız daha yavaş tecrübe puanı toplayabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Canavar Çağırıcısı Sistemi
Sistem için iki adet oda oluşturmalısınız.

Canavar çağırıcınız eğer zombiyse zombilerden düşen çürük etleri toplayarak köylülerle takas yapabilirsiniz. Böylelikle gereksiz eşyalardan kurtularak kısa yoldan zümrüt toplamış olursunuz. Ancak iskelet çağırıcısına sahipseniz kemikleri kullanarak köylülerle ticaret yapamazsınız. Bunun yerine kemik tozu kullanarak tarlanızda bulunan tohumları büyüterek yiyecek elde edebilir ve boya olarak kullanabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition’da çağırıcı bulmak bazen zor olabiliyor. Eğer sıfırdan bir hayatta kalma macerasına başlayacaksanız tohum kodlarını kullanarak çağırıcı bulabilirsiniz. Eğer herhangi bir tohum kodunuz yoksa “Minecraft Pocket Edition En İyi Tohum Kodları” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. Böylelikle kolay yoldan çağırıcı bulmuş olursunuz.

Ayrıca oyunun End dünyasına gitmek için köylülerle ticaret oldukça önemli. Rahip köylüsüyle çürük et karşılığında zümrüt alarak köylülerin seviyelerini arttırın. İlerleyen seviyelerde köylülerin ender gözü ile ticaret yaptıklarını göreceksiniz. Eğer ticaret yapmadan End dünyasına gitmek istiyorsanız öncelikle enderman kesmeli ardından düşen gözleri toplayarak alaz tozuyla birleştirmeniz gerekir.

Minecraft Pocket Edition Düşen Eşyalar
Görselde olduğu gibi canavarların ilerlemesini durdurup yaratıkları öldürebilirsiniz.

Alaz çubuğu bulmak kolay olsa da bazen enderman bulmak oldukça zorlayıcı olabiliyor. Eğer sürekli olarak ticaret yapabileceğiniz bir materyaliniz varsa şanslısınız demek. Çağırıcı bulamadıysanız madenlerde dolaşmanız gerekebilir. Uzun bir macera sonucunda bir çağırıcıya denk geleceksiniz. Özellikle oyunun seslerini dinleyerek nerelerde hangi yaratıkların olduğunu bilmeniz iyi olacak.

Güvenli ortam oluşturun

Çağırıcı bulduysanız öncelikle etrafı ışıklandırmanız gerekir. Orada creeper gibi zararlı yaratıklara da dikkat etmelisiniz. Özellikle creeper patlamasından uzak durmanız gerekiyor. Patlama sonucunuda çağırıcınız kırılabilir. Bölgenin güvenliğini teyit ettikte sonra etrafı ışıklandırarak güvenli bir ortam oluşturun.

Sandıkları kontrol ederek birbirinden eşsiz eşyaları toplayıp sandığı kırın. Ardından odacığı genişleterek sekiz blok genişliğinde ve on blok uzunluğunda bir oda oluşturun. Ardından yerin altına doğru iki kat kırdıktan sonra yaratıkların bir yere gitmesini sağlamak için bir köşeye su koymalısınız.

Minecraft Pocket Edition Sandığa Giden Eşyalar
Gereksiz eşyaların çantanıza gelmesini istemiyorsanız huni kullanın.

Bir bölgeye sıkışan yaratıkların düşen eşyalarını otomatik olarak sandığa taşınmasını istiyorsanız canavarları öldürdüğünüz yerin altına huni yerleştirerek bir sandığa bağlamalısınız. Böylelikle çantanız gereksiz eşyalarla dolmayacak. İhtiyacınız olduğunda sandıktan düşen materyalleri alıp kullanabilirsiniz.

Canavarların doğması için ışık oldukça önemli. Çağırıcının etrafında hiçbir şekilde ışık kaynağının olmaması gerekir. Aksi taktirde daha yavaş ve daha az canavar doğduğundan sistemin verimi düşmüş olur. Yapıyı iki adet odaya bölerek bir yeri kendiniz için bir yerin de sadece suların ve canavar çağırcısının olduğu oda olması gerekiyor. Kendi duracağınız yerde canavar doğmaması için bulunduğunuz alanı ışıklandırın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts