WhatsApp Karekod okutma nasıl yapılır?

WhatsApp karekod okutma sistemi ile hesabınıza web üzerinden giriş yapabilirsiniz. Peki karekod okutma başka ne için kullanılır biliyor musunuz?
WhatsApp karekod okutma
WhatsApp Karekod Okutma

WhatsApp karekod okutma sistemi ile hesabınıza web üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Peki WhatsApp karekod okutma sistemi nasıl yapılır ve başka hangi amaçlar için kullanılır biliyor musunuz?

WhatsApp Karekod nedir? Karekod okutma nasıl yapılır?

WhatsApp karekod okutma genellikle WhatsApp web için yapılıyor olsa da karekod başka amaçlar için de kullanılabiliyor. WhatsApp web için kullanıldığında WhatsApp hesabınıza bilgisayardan da giriş yapabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için “Bilgisayardan WhatsApp nasıl kullanılır?” başlıklı rehberimize göz atabilirsiniz.

WhatsApp karekod okutma nasıl yapılır
WhatsApp Karekod Okutma nasıl yapılır?

Telefondan Telefona WhatsApp Karekod Okutma (Android)

WhatsApp karekod okutma işlemi telefondan telefona da yapılabiliyor. Bu işlem genelde çocuklarının mesajlarını kontrol etmek isteyen ebeveynler tarafından yapılıyor. Bunu yapabilmek için öncelikle karekodunu okutmak istediğiniz kişinin telefonuna erişiminiz olmalı. Sonrasında da diğer kişinin mesajlarını okumanıza imkan sağlayan ek uygulamalar indirmeniz gerekiyor. Google Play Store üzerinden WhatsApp Read Message diye arattığınızda bu konuda size yardımcı olabilecek birçok uygulama bulabilirsiniz.

WhatsApp karekod okutma ios
iOS’ta karekod okutma nasıl yapılır?

WhatsApp Karekod Okutma (İphone)

İphone cihazlarda WhatsApp’a girerek alt taraftan ayarlar kısmına girin ve WhatsApp Web Karekod Okutma yazısına tıklayın. Sonrasında karekodu okutmak için kameranız açılacak, Google’dan WhatsApp web’e girin ve sitede bulunan karekodu telefonunuzun kamerasına okutun. Telefonunuzda internet açık olduğu ve şarj olduğu sürece WhatsApp Web’e erişim sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun internet erişimi kesilirse WhatsApp Web’de de erişiminiz kesilir ve mesajlaşamazsınız.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts