CS: GO Sistem Gereksinimleri: CS: GO kaç GB?

CS:GO’da yüksek performans istiyorsanız güzel bir işlemciye ihtiyacınız var. Ekran kartı önemli olmasına rağmen bu oyunun ana odağı işlemci üzerine.
CS:GO Sistem Gereksinimleri
En düşük ayarlarda oynamak istiyorsanız 2 GB ram size yeterli olacak.

CS: GO sistem gereksinimleri ve CS: GO kaç GB? gibi sorular oyuncular tarafından oldukça merak ediliyor. Ortalama bir bilgisayar gerektirse de oyunun işleyişi işlemci üzerine olduğundan yüksek FPS almak istiyorsanız önceliğinizi işlemciye vermelisiniz. Aynı zamanda sabit diskinizde yeterli yer olması gerekiyor. Valve tarafından geliştirilen dönemin en iyi FPS oyunlarından diyebileceğimiz CS:GO 21 Ağustos 2012 tarihinde Steam üzerinden yayınlandı.

CS: GO Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya AMD Phenom X3 8750
  • Ram: 2 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/Vista/XP
  • Ekran Kartı: En az 256MB olmalı ve DirectX 9 desteklemeli.

Yüksek kalite ve yüksek performans tutkunuysanız minimum işlemci gereksinimlerinden daha yüksek bir işlemci tercih etmelisiniz. Ekran kartınız iyi olsa bile kötü işlemciniz varsa saniyede kare hızınız 120-180 arasında gidip gelebilir. Oyunu Windows XP’den de oynayabilirsiniz. İşletim sisteminiz yüksek olduğu zaman performansınız artacak ve oyunlarda daha az hatalarla karşılaşacaksınız. Ram konusunda kendinizi güvenceye almak istiyorsanız 4 GB Ram tercih edebilirsiniz.

CSGO sistem gereksinimleri
Yüksek ayarlarda oynamak istiyorsanız 2 GB ve DirectX 10 destekli ekran kartınız olmalı.

CS: GO Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core 5 5300U
  • Ram: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 8 veya Windows 10
  • Ekran Kartı: 2 GB ve DirectX 10 destekli

Etrafı daha fazla güzelleştirmek gibi bir isteğiniz varsa iyi işlemciye ihtiyacınız var. Sisteminize güveniyorsanız grafik ayarlarını yükseltebilirsiniz. Daha iyi oynamak istiyorsanız grafik ayarlarını düşük tutmanız daha iyi olabilir. Ekran kartı olarak AMD HD Radeon 6560 tercih edebilirsiniz. Yüksek gereksinime sahip oyunlar oynayacaksanız NVIDIA GeForce GTX 1050 TI alabilirsiniz.

CSGO kaç GB
Oyun neredeyse her ay güncellendiğinden dolayı sabit diskinizde 15 GB veya daha fazla boş alan olmalı.

CS: GO kaç GB?

Oyunda değişecek en ufak bir komut satırında bile dosya boyutu artabiliyor. Bu yüzden güncellemelerin boyutunu sıkça takip etmelisiniz. Yeriniz azaldığı zamanlardaysa yeni bir sabit disk satın almanız veya kullanmadığınız dosyaları tamamen silmelisiniz. Şimdilik 15 GB boş alana sahipseniz uzun bir süre CS: GO’yu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Yaklaşık iki yıl içerisinde Steam mağazasında ücretsiz olarak oynanabilir hale gelen CS: GO’nun oyuncu kitlesi oldukça arttı. Sürekli aynı özellikleri deneyimleyen oyuncular CS: GO’dan kısa bir süre içerisinde sıkılıp oyunu bıraktığından dolayı oyun sürekli olarak güncellenmeye çalışılıyor. Neredeyse her ay düzenli olarak yeni özellikler ekleniyor.

CS:GO Önerilen Sistem Gereksinimleri
Yüksek performans almak için önceliğinizi işlemciye verin.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerine nereden ulaşabilirim?

Oyunlardaki sistem gereksinimlerini kontrol ederek oyunu indirmeden ne kadar performans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sistem Gereksinimleri kategorimize göz atarak istediğiniz oyunların sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz. Tüm oyunların sistem gereksinimleri güncel olacağından dolayı içinizde şüphe oluşmasın. Ayrıca yeni çıkan oyunları ve indirime giren oyunların sistem gereksinimlerini Mobidictum’u takip ederek öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts