Roblox Sistem Gereksinimleri

Roblox’da cihazlarınızın kaldırabileceği minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini sizlere maddeledik.
Roblox sistem gereksinimleri
Roblox Sistem Gereksinimleri.

Roblox sistem gereksinimleri düşük bir oyun olduğundan kötü donanıma sahip bir bilgisayarla rahatlıkla oynayabilirsiniz. Roblox’un görsel efektleri, sesleri ve her oyun modunun atmosferi özenle düzenlenmiş ve oluşturulmuş. Oyunda arkadaşlarınız ile birlikte deneyimleyebileceğiniz yüzlerce mod bulunuyor. Hatta arkadaşlarınız ile birlikte kendi oyun modunuzu bile oluşturabilirsiniz.

Roblox Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 95 / Vista / XP, 7, 8, 10 ( 32-64 bit )
  • İşlemci (CPU): Intel 2.4 GHz Dual Core
  • Bellek (RAM): 1 GB RAM
  • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce FX 5500 / ATI Radeon 9500 / Intel GMA 3100.
  • Depolama (HDD): 1 GB Sabit Disk alanı.
Roblox mobil sistem gereksinimleri
Roblox sistem gereksinimleri sayesinde oyunu daha iyi hale getirebilirsiniz.

Oyunu minimum ayarlarda oynamak istiyorsanız en az Intel 2.4 GHz Dual Core veya daha üstü bir işlemciye sahip olmalısınız. Oyunun görüntülerini ve atmosferlerini en iyi derecede almak istiyorsanız NVIDIA GeForce FX 5500 ve üstü, ATI Radeon 9500 ve üstü veya Intel GMA 3100 ve üstü bir ekran kartınızın olması gerekiyor. RAM konusunda ise en az 1 GB RAM belleğinizin olması gerekiyor.

Roblox Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 ( 32-64 bit )
  • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 5 1600X 3.6 Ghz / Intel Core 9400F + GHz Quad Core
  • Bellek (RAM): 4 GB RAM
  • Ekran Kartı (GPU): ATI 7950 / NVIDIA GTX 660 / DirectX 11 Destekli Ekran Kartı
  • Depolama (HDD): 3 GB Sabit Disk alanı.
Roblox minimum sistem gereksinimleri
Roblox Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyundaki tüm görsellerden, grafiklerden ve mod atmosferini en iyi şekilde yaşamak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarınız olmalı. Öncelikle en az AMD Ryzen 5 1600X 3.6 Ghz veya Intel Core 9400F + GHz Quad Core bir işlemciye sahip olmalısınız. Oyunun en iyi ayarlarında oynamak istiyorsanız ATI 7950 ve üstü, NVIDIA GTX 660 ve üstü veya DirectX 11 Destekli Ekran Kartınızın olması gerekiyor. RAM ise en az 4 GB RAM belleğiniz olması gerekiyor.

iOS Sistem Gereksinimleri

Telefonunuzun iOS bir işletim sistemine sahipse iPad2 veya üstü, iPhone 4s veya üstü ve iPod touch 5. nesil bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Arkadaşlarınız ile rahatlıkla oynayabileceğiniz bu oyunda iOS cihazınız bu gereksinimleri karşılıyorsa, rahatlıkla oyunun modlarını deneyebilirsiniz.

Roblox önerilen sistem gereksinimleri
Roblox Android Sistem Gereksinimleri

Android Sistem Gereksinimleri

Telefonunuzun Android bir işletim sistemine sahipse, Android 4.4 ve daha üstünü çalıştırabilen cihazların olması gerekiyor. Ayrıca bu cihazlarında ARMv7 işlemciye sahip olmalı ve Tegra 2 yonga setini çalıştırmamalıdır.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini nereden öğrenebilirsiniz?

Mobidictum’da Sistem Gereksinimleri adında bir kategorimiz var. Bu kategoride son dönemin öne çıkan oyunlarından, henüz piyasaya çıkmamış oyunlarına kadar birçok oyunu bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağına göz atabilirsiniz. Ayrıca nostaljik yapmak isteyen oyuncular için araya eski oyunları da ekliyoruz. Mobidictum’u takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts