VALORANT Aim Geliştirme Yöntemleri

Çoğu rekabetçi oyunda olduğu gibi VALORANT oyununda da aim en önemli olan şey diyebiliriz.
valorant aim geliştirme
VALORANT Aim Geliştirme

Çoğu rekabetçi oyunda olduğu gibi VALORANT oyununda da aim en önemli olan şey diyebiliriz. Dolayısıyla aim geliştirmek çok önemli, peki aimimizi nasıl geliştirebiliriz?

VALORANT’ta Aim Geliştirmek Oynayışa Nasıl Etki Eder

Rakibe Vandal silahı ile kafadan vurunca tek mermide ölüyor. Eğer ki aiminiz gelişir ise kafaya vurmak sizin için çok kolay olacak ve daha fazla kill sayısına sahip olup karşı takımdan daha fazla adam öldürebileceksiniz. Kısacası oyunu kazanmanız için en önemli etken karşı takımdan öldürdüğünüz adam sayısıdır, ne kadar oyun kazanırsanız ise rankınız o kadar artacaktır ve zamanla bir turnuva oyuncusu durumuna bile gelebilirsiniz. Takımlar genellikle oyuncu alırken kullandığı ajana göre alabileceği kill sayısına yani takıma vereceği desteği ön planda tutarlar. VALORANT için en önemli olan şeyin ise aim olduğu buradan anlaşılıyor.

VALORANT Aim Geliştirme Yöntemleri (Programsız)

1- Oyun İçi Poligon Oyun

içinde bulunan poligon alanında robotların bulunduğu bir yer bulunmakta. Burada kolay, orta ve zor şeklinde botların yok olma süresi değişiyor. Çok yüksek rankta bir oyuncu değilseniz eğer orta modda alıştırma yapmak daha faydalı. Buradaki amaç en fazla sayıda bot vurma sayısına ulaşmak bot farklı yerlerde çıkıp yok oluyor bu şekilde anlık tepkilerimiz, kafaya vurma olasılığımız gelişiyor bunu her oyuna girişinizde 10,20 dakika yapmanızda fayda var.

2- Ölüm Kalım Maçları

Bu mod tekrardan oyun içinde bulunmakta ve gerçek oyuncularla oynanmakta olan bir mod. Bu modda 10 oyuncu bir haritada oyuna başlar ve 40 öldürme sayısına ulaşmaya çalışır. Eğer ki bir oyuncu ölürse tekrardan harita içindeki rastgele bir noktada tekrardan doğar ve öldürme hedefine ulaşmaya çalışır. Fakat oyuncular bu oyun modunda birincilik yanı sıra aimini ve tepki hızını geliştirmek için oynuyor o yüzden birinciliğin pek anlam ifade ettiği söylenemez. Yüksek ranklarda oynayan iyi oyuncular genellikle poligonda yaptığı alıştırma sonrası bu modda 2 maç atıp ellerini ısındırır ve oyun içinde kafaya vurma olasılıklarını büyük oranda arttırır.

VALORANT Aim Geliştirme Programları

İlk Program: AimLab

Bu programda toplamda 8 farklı kategoride antrenman bulunmakta. CS:GO, PUBG ve VALORANT gibi birçok oyunun ayarlarını seçerek hassasiyetinizi ve nişangahınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ekranınızda bulunan nesneleri hızlı ve isabetli şekilde vurmaya çalışıyorsunuz ve program, antrenmanlarda yaptığınız performansa göre yapmanız gereken antrenmanları size gösteriyor. Programda 8 farklı kategorideki yeteneklerin hepsi için ayrı puanlama yapıyor ve antrenman sonuçlarınızı önceki sonuçlarınızla karşılaştırma olanağı sunuyor. AimLab programını isterseniz Steam’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

İkinci Program: 3D Aim Trainer

Bu program AimLab’in yanı sıra tarayıcıdan kullanılabilme özelliğine sahip. Programın sitesi bulunmakta, programın sitesine gidip tarayıcıdan kullanabilirsiniz ayrıca Steam platformunda da bulunan programı telefon veya tabletinizde bile kullanabilirsiniz. Bu uygulama AimLab kadar detaylı olmasa bile önünüze gelen yuvarlakları bir süre süre boyunca aralıksız vuruyoruz ve AimLab’deki gibi bize sonuçlarımızı veriyor ve önceden iyi skorlar yakalamış oyuncularla puan bakımından yarışabiliyoruz.

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts