LoL Mobile: Wild Rift sistem gereksinimleri belli oldu!

LoL Mobile: Wild Rift hakkında her geçen gün yeni bir bilgi gelmeye devam ediyor! Son edinilen bilgilere göre oyunun sistem gereksinimleri belli oldu!
LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri
LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

LoL Mobile: Wild Rift sistem gereksinimleri için yepyeni bilgiler geldi. 2020 yılının sonuna doğru büyük hamleler ile karşımıza çıkması beklenen LoL Mobile için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şu anda açık betada olan Wild Rift için son gelişmeleri öğrenmek isterseniz mutlaka “LoL Mobile: Wild Rift bölgesel açık beta başladı!” adlı içeriğimize de göz atın.

LoL Mobile: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz aylarda Play Store tarafında yaşanan bir aksaklık nedeniyle bazı oyunculara oyunun erken erişime çıktığına dair bildirim gittiğini açıklandı. Bu bildirim için özür dileyen Riot Games, oyunun henüz çıkmadığını belirtti. Aynı zamanda oyunun optimizasyon çalışmalarının devam ettiğini gösteren firma, oyunun minimum sistem gereksinimlerinden bahsetti. Verilen bilgilere göre oyun ortalama bir mobil cihazda oynanabilir olacak.

wild rift sistem gereksinimleri
Çoğu mobil cihazın Wild Rift’i desteklemesi bekleniyor!

Riot Games, League of Legends’ın mobil versiyonunda büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmeye hazırlanıyor. Yapılan planlara göre bu oyunu ortalama bir cihazda sorunsuz bir şekilde oynayabileceğiz. Son verilen bilgilere göre Android ve iOS için istenen minimum sistem gereksinimlerini hemen aşağı ekledik.

Wild Rift Sistem Gereksinimleri (Android)

Android tarafında oyunun 32 bit cihazlarda da çalışması hedefleniyor.

  • İşletim sisteminin Android 4.4 veya üzeri
  • Belleğinin 1.5 GB RAM veya üzeri
  • İşlemcisinin dört çekirdekli 1.5 GHz (32 veya 64 bit)
  • Ekran kartının ise minimum PowerVR GT7600 olması gerekiyor.
Wild Rift açık beta
Wild Rift Amerika için 2021’in baharında çıkacak.

Wild Rift Sistem Gereksinimleri (iOS)

Verilen bilgilere göre iPhone 6 ve üzeri modellerde bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabileceğiz.

  • İşletim sisteminin iOS 9 veya üzeri
  • Belleğinin 2 GB RAM veya üzeri
  • İşlemcisinin iki çekirdekli 1.8 GHz (Apple A9)
  • Ekran kartının ise minimum PowerVR GT7600 olması gerekiyor.

Android veya iOS olsun, eğer mobil cihazınız tarafından Wild Rift sistem gereksinimi karşılanıyorsa oyunu sıkıntısız bir şekilde oynayabilirsiniz. Riot Games, oyunu mümkün olduğunca herkesin oynamasını sağlamak amacıyla Wild Rift için özel geliştirmeler gerçekleştirdi. Bu yüzden League of Legends’ı direkt olarak mobil platformlara taşımadı. Oyun, bir nevi yeniden tasarlanarak mobil cihazlarda daha rahat bir biçimde oynanabilir hale getirildi. Bu sayede LoL Mobile: Wild Rift, çoğu mobil cihazda oynanabilir durumda olacak. Ancak unutmamalısınız ki Wild Rift henüz geliştirme sürecinde olduğundan dolayı bu konuda değişiklikler olabileceğini unutmayın. Bu konuda yeni bilgiler geldikçe içerikte güncellemeler yapmaya devam edeceğiz. Detaylar için takipte kalın. İyi oyunlar! 🙂

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts