Minecraft Pocket Edition Canavar Yaratıcısı Bulma Taktikleri

Minecraft Pocket Edition’da canavar yaratıcısı bulmak için mağaralarda dolaşmalısınız.
Minecraft Canavar Avcısı
Hileyle birlikte canavar yaratıcısı alabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition canavar yaratıcısı bulma taktikleri kullanarak kısa süre içerisinde herhangi bir yaratığın canavar yaratıcısını bulabilirsiniz. Bu yaratıcı bloklar kırılmadığı süre boyunca her zaman canavar yaratırlar. Ayrıca canavar yaratıcılarıyla tecrübe ve materyal sistemleri de yapabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Canavar Yaratıcısı Alma

Canavar yaratıcısını hilesiz bir şekilde çantanıza ekleyemezsiniz. Ancak çeşitli modlarla birlikte ipeksi dokunuşlu büyüye sahip kazmayla canavar yaratıcılarını kırabilirsiniz. Eğer herhangi bir mod kullanmadan canavar yaratıcılarını kırarsanız hiçbir şekilde alamazsınız. Mod indirmek yerine hileyle birlikte yaratıcıya sahip olabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Mağara Işıklandırma
Mağaraları iyice ışıklandırarak etrafı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Kod kullanarak canavar yaratıcılarına sahip olmak istiyorsanız hileleri aktifleştirmek zorundasınız. Aksi taktirde hiçbir şekilde yaratıcıya sahip olamazsınız. Harita ayarlarından aşağıya doğru inerek “Hileler” sekmesinden “Hileleri Aktifleştir” seçeneğini açmanız gerekir. Ancak hileler aktifleştirildikten sonra hiçbir şekilde başarım kazanamazsınız. Aşağıda bulunan işlemleri uygulayarak hileyle canavar yaratıcısına sahip olabilirsiniz.

  • Oyunun ayarlarından hileleri açın.
  • Haritaya geri dönün.
  • Sohbet kısmını açın
  • “/give @p mob_spawner 1” yazın.
  • Yaratıcı moda geçerek istediğiniz bir canlının yumurtasını alın.
  • Canavar yaratıcısını bir yere yerleştirin.
  • Ardından yumurtayla birlikte canavar yaratıcısına tıklayın.

Mağaralarda dolaşın

Sürekli olarak mağaralarda dolaşarak herhangi bir canavarın yaratıcısına denk gelebilirsiniz. Her yükseklikte çıkabileceğinden dolayı her an bir canavar yaratıcısıyla karşılaşabilirsiniz. Bulunması oldukça zor olmasına rağmen doğru şekilde ilerlerseniz kısa bir süre sonra aradığınız yaratıcıyı bulabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Mağaralar
Minecraft Pocket Edition canavar yaratıcısı bulma taktikleri ile kısa süre içerisinde canavar yaratıcısı bulabilirsiniz.

Genellikle büyük mağaralarda dolaşmaya çalışın. Ayrıca mağaraya inmişken denk gelebilirseniz zümrüt, elmas, altın, demir ve kömür gibi cevherleri de toplayın. Eğer şanslıysanız kırdığınız blokların ardından yeni bir geçit çıkabilir ve oradan da canavar yaratıcısına denk gelebilirsiniz.

Her yeri dikkatlice kontrol edin

Girdiğiniz her mağaranın her bölmelerini dikkatlice kontrol edin. Oyunun sesini açarak yaratıkların olduğu yere doğru ilerleyerek canavar yaratıcısı bulabilirsiniz. Ancak her girdiğiniz mağaradan canavar yaratıcısı çıkacak diye bir şey olmadığından dolayı sabırlı olmanız gerekiyor.

Minecraft Pocket Edition Çölde Dolaşma
Özel yapılara girerek birbirinden güzel eşyalara sahip olabilirsiniz.

Eğer mağarayı ışıklandırırsanız daha fazla detay yakalayabilirsiniz. Ayrıca mağara içerisinde herhangi bir yerde yosunlu taş gördüyseniz oraya doğru ilerlemeye başlayın. Çünkü canavar yaratıcılarının bulunduğu yerlerin yapısında yosunlu taş ve kırık taş kullanıldığından dolayı canavar yaratıcısı bulabilirsiniz.

Çöl bölgesinde gezinin

Eğer canavar yaratıcıları yerin üzerine yakınsa ve çöl bölgesindeyseniz kumlar bir anda düşmeye başlayacak. Dümdüz bir yerin ortasında ufak bir göçük varsa orada herhangi bir mağara veya canavar yaratıcısı yer alıyor olabilir. Ayrıca çöl bölgesinde fosil bulabileceğinizden dolayı uzun bir süre kemik ihtiyacınız kalmayabilir.

Minecraft Pocket Edition Canavar Çağırıcı Arama
Çölde dolaşarak daha rahat mağara bulabilirsiniz.

Ekipmanlarınız yeterince iyiyse ve geceyi dışarıda geçirebilecek kadar güçlüyseniz çöl üzerinde ilerleyebilirsiniz. Çöl ortasında piramitler, köyler ve canavar yaratıcısı bölgeleri oldukça kolay bulunuyor. Ayrıca piramitlerin içerisinde dört adet sandık bulunuyor. Eğer şanslıysanız bu sandıklardan güzel eşyalara denk gelebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts