Minecraft En İyi Balta Büyüleri

Minecraft balta büyülerini bir sayfada topladık.
Minecraft Pocket Edition En İyi Balta Büyüleri
Minecraft Pocket Edition Balta Büyüleri

Minecraft balta büyüleri ile gücünüze güç katabilirsiniz. Minecraft‘ta baltalar, oyunun en güçlü silahları olmasına rağmen odun toplamak için de birebir. Bu yüzden bazı oyuncular savaşta kullanırken, bazı oyuncular materyal toplamak için kullanıyor.

Gelen güncellemeler ile değişen birkaç detaydan sonra oyuncular arasında en iyi silahın balta mı yoksa kılıç mı olduğuna dair tartışmalara neden oldu. Bazı oyuncular saniye başı hasarı fazla olduğu için kılıcı, geri kalan oyuncularsa genel hasarı daha yüksek olan baltayı tercih ediyor.

Minecraf Balta Büyüleri Taktikleri

Eğer baltanız varsa iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Hasar büyülerini baltaya basarak inanılmaz güçlü olabilirsiniz. Eğer kılıç kullanıyorsanız baltanıza hızlı ve dayanıklılık sağlayan büyüler kullanabilirsiniz. Daha iyi büyüler basmak istiyorsanız 30 seviye puanı kullanarak edinebilirsiniz. Seviye puanınıza yeterli değilse gizemli sandıkların içerisinden çıkmasını bekleyebilirsiniz, ancak bu oldukça düşük bir ihtimal. Eğer iyi bir balta kullanmak istiyorsanız ejderhayı kestiğiniz yere yani End bölgesine gitmeniz gerekiyor.

Minecraft Pocket Edition Tüm Balta Büyüleri
Bazı büyüler birbiriyle uyuşmadığı için tüm büyüler bir araya toplanamaz.

Ama unutmayın ki çıkan büyüler her zaman iyi olmayabilir. Bu yüzden büyüleri güzel balta ararken diğer eşyalarınızı kaybetmeyin. Eğer seviyeniz yeterliyse büyü basmaktan çekinmeyin. Özellikle her 30 seviye olduğunuzda büyü basmaya çalışın. Daha fazla seviye biriktirmeniz daha zor olacak. Ancak harcadıktan sonra yeniden yeterli seviyeye varmak daha kısa sürecek. Büyüler kullanarak daha güçlü olabilir ve az zaman harcayarak daha fazla odun gibi materyaller toplayabilirsiniz.

Eklembacaklıların Kıyameti
Eklembacaklıların Kıyameti Büyüsü

Eklembacaklıların Kıyameti

Kılıçlarda olduğu gibi bu büyü baltalarda da aynı özelliğe sahip. Eklembacaklıların kıyameti büyüsü maksimum 5 seviyesinde kullanılabilir. Elmas baltanıza en yüksek seviyede basmanız durumunda örümcekleri tek vuruşla öldürebilirsiniz. Bu büyü örümcek, endermite ve gümüşbalığı gibi canavarlarda etkili.

Verimlilik
Verimlilik Büyüsü

Verimlilik

Blok kırmak için kullandığımız aletlerde olduğu gibi bu büyü baltalara da basılabiliyor. Maksimum 5 seviyesinde olabilir. Bu büyü blok kırma konusunda oldukça iyi. Eğer savaşmak için bir balta arıyorsanız verimlilik sizin işinize yaramayabilir. Ama odun gibi materyallere ihtiyacınız varsa bu büyüyle daha kısa bir sürede fazla materyal toplamanızı sağlayacak.

Servet
Servet Büyüsü

Servet

Kazmada olduğu gibi bu büyü maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir. Tamamen kazmaya basılan büyüyle aynı işi yapıyor. Kitaplık gibi kırıldığında farklı eşya düşüren bloklardan daha fazla eşya düşmesini sağlıyor. Ancak kitaplık yaparken 3 tane kitap kullanıyorsanız bu büyüyle kırdığınız zaman sadece 3 tane kitap kazanabilirsiniz. Aynı zamanda servet büyüsüyle yaprak kırmak elma kazanmanıza yol açabilir.

Tamir
Tamir Büyüsü

Tamir

Büyü basılabilen tüm ekipmanlara işlenebildiği gibi bu büyü baltaya da basılabiliyor. Bu balta elinizdeyken yerden alacağınız tecrübe puanları baltanızı tamir edecek. Nadir bir büyü olmasına rağmen oyuncular tarafından çok sevilen bir büyü. Eğer sürekli olarak tecrübe kazanabileceğiniz bir yer varsa bu büyü çok işinize yarayacak. Aynı zamanda balık tutarak tecrübe kazanabilirsiniz.

Keskinlik
Keskinlik Büyüsü

Keskinlik

Kılıçlarda olduğu gibi baltaya basıldığı zaman genel hasarı arttırır. Eğer canavarlara özel yapılmış büyülerden birine sahipseniz onu tercih edebilirsiniz. Eğer öyle bir büyüye sahip değilseniz keskinlik büyüsünü kullanarak genel hasarınızı arttırabilirsiniz. Maksimum 5 seviyesinde kullanılmasına rağmen Elmas baltaya basılması durumunda oyunun en güçlü silahı olabiliyor.

İpeksi Dokunuş
İpeksi Dokunuş Büyüsü

İpeksi Dokunuş

Bu büyüye sahip bir baltaya kırdığınız blok size olduğu gibi gelecek. Oyuncular genellikle kitaplıklar üzerinde kullanıyor. Çünkü ipeksi dokunuşa sahip bir baltayla kırmazsanız 6 adet odun size gelmeyecek. Bu yüzden ipeksi dokunuş kullanmak daha karlı olacak. Kitaplık gibi blokları kırmak materyal düşürmek yerine blok halinde düşecek.

Çarp
Çarp Büyüsü

Çarp

Maksimum 5 seviyesinde kullanabiliyor. Oyuncular genellikle savaştığı oyuncuların zırhını daha hızlı kırabilmek için kullanıyor. Bu büyüyle rakiplerinizin zırhını daha hızlı kırabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 dakikalık bir savaştan sonra düşmanınızın zırhı kalmadığından dolayı savaşı kolaylıkla kazanacaksınız.

Kırılmazlık
Kırılmazlık Büyüsü

Kırılmazlık

Maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir. Normal şartlarda blok kırmak ve saldırı yapmanız durumunda baltanız kırılacak. Seviye 3 kırılmazlık büyüsüne sahip olan bir baltanın dayanıklılığı normalinden daha fazla olacak. Dayanıklılığını arttığından dolayı kullanım süresi de artıyor. Nadir olmadığından bu büyüyü bulmanız veya büyü masasından çıkarmanız oldukça basit.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler