Minecraft Pocket Edition Tecrübe Toplama Taktikleri

Tecrübe puanı toplayarak kısa süre içerisinde eşyalarınıza büyü işleyebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Maden Bulma
Biraz risk alarak daha hızlı tecrübe kasmak için cehennem dünyasına giderek kuvars cevheri toplayabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition tecrübe toplama taktikleri kullanarak kısa süre içerisinde sevdiğiniz ekipmanlara büyüler işleyebilirsiniz. Özellikle sunucularda oynuyorsanız ekipman gelişimi oldukça önemli. Başka oyuncularla savaşarak daha fazla eşyaya sahip olmanın yanında sunucudaki şanınızı arttırmak için iyi zırhlar ve silahlar kullanmalısınız.

Minecraft Pocket Edition tecrübe puanı nasıl toplanır?

Minecraft Pocket Edition oyununda tecrübe toplama taktikleri için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. İster kömür, elmas, kızıltaş ve zümrüt gibi cevherler kırabilir veya etrafta bulunan canlıları öldürebilirsiniz. Oyunun içerisinde karşılaşabileceğiniz çağırıcı bloklar bulunuyor. Bu bloklar mağaraların içerisinde bulunmasının yanında siz onu kırmadığınız sürece zararlı yaratık canlandırabilir.

Minecraft Pocket Edition Kömür Toplamak
Kömürün kolay bulunduğundan dolayı seviyenizi kömür toplayarak arttırabilirsiniz.

Neredeyse her katta bulunabilen çağırıcı blokların birçok çeşidi bulunuyor. Genellikle mağaraların içerisinde yosunlu taşlarla kaplanmış yerlerde örümcek, zombi ve iskelet çağırıcıları bulabilirsiniz. Ancak End portalından diğer dünyaya geçerken ve oyunun kendiliğinden oluşturduğu çitlerin ve odunların bulunduğu adeta gerçek bir maden havası oluşan özel bölgelerde de zehirli örümcek çağırıcılarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu çağırıcıların etrafını temizleyerek bir platform oluşturabilirsiniz. Karanlık bir ortam oluşturarak yaratıkların doğduğu zeminin 2 kat aşağısına kazarak ve 8 blok genişliğinde bir oda oluşturup zemine su koyarak canavarları tek bir bloğa toplayabilirsiniz. Ardından suyun ittirme gücünün bittiği bloktan itibaren iki kat aşağı kazarak herhangi bir köşeye tekrardan su koyduktan sonra canlanan yaratıkları suyla birlikte tek bir bloğa toplamış olursunuz.

Minecraft Pocket Edition Çağırıcı Bulmak
Canavar çağırıcılarından çıkan yaratıkları kesebilirsiniz.

Bir bloğa sıkışan yaratıkların dışarı kaçmaması için yaratıkların boyları kadar basamak koymalısınız. Eğer zombi ve iskelet çağırıcısına sahipseniz 2 blokluk boşluk bırakarak bir adet alta ve bir adet üst bloğa yarım basamaklardan koyarak yaratıkların size saldırmasını veya kaçmasını engelleyebilirsiniz.

Çağırıcınız eğer zombiyse bazen aradan kaçabilen bebek zombilere denk gelebilirsiniz. Özellikle hızlı olmasının yanında küçük olduklarından dolayı vurmanın zor olduğu bu yaratıklar oldukça can sıkabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek ne yazık ki oldukça zor. Ayrıca herhangi bir canavar çağırıcısına sahip değilseniz özellikle kömür ve kuvars cevherlerini kırarak kısa süre içerisinde inanılmaz derecede tecrübe puanına sahip olabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tecrübe Toplamak
Zümrüt ve kömür gibi madenler toplayarak seviyenizi arttırabilirsiniz.

Eğer tecrübe puanlarınızı harcamadan ölürseniz seviyeniz sıfırlanacak. Seviyenizin sıfırlanmaması için hileleri açabilirsiniz. Daha detaylı olarak incelemek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Minecraft Pocket Edition Envanter saklama ayarı nerede?” adlı içeriğe göz atabilirsiniz.

Güzel bir kazmaya sahipseniz biraz risk alarak cehennem dünyasına gidebilirsiniz. Orada bulunan yaratıkları kesebilir veya daha az tehlikeli olan etrafta bulunan kuvars cevherlerini toplayabilirsiniz. Topladığınız cevherleri kızıltaş karşılaştırıcısı olarak kullanabilir veya kuvars bloğuna dönüştürerek daha güzel görüntüye sahip bir ev inşa edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts