Minecraft Yağmur Durdurma

Minecraft’ta yağan yağmur performansınızı düşürebilir. Gereksiz performans düşüşleri yaşamamak için Optifine gibi modlar kullanabilirsiniz.
minecraft örs yapımı
minecraft örs yapımı

Minecraft yağmur durdurma kodu ile birlikte evinize yıldırım düşmesini engelleyebilirsiniz. Eğer düşük donanımlı bir cihazınız bulunuyorsa yağmur veya kar yağması durumunda oyununuz yavaşlayabilir ancak yağmur durdurma kodu ile oyununuzun yavaşlamasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca bilmelisiniz ki tek oyunculu dünyalarda veya sahip olduğunuz sunucular dışında hiçbir yerde yağmur durduramazsınız.

Minecraft Yağmur Durdurma: Giriş Bilgileri

Minecraft’ta yağan yağmuru durdurmak için bazı kodlar kullanmanız gerekiyor. Minecraft kodları sadece hileler aktifken çalıştığından dolayı eğer bu kodları kullanabilmek istiyorsanız dünyanızda hilelerin aktif olması gerekiyor aksi takdirde kullanacağınız hiçbir kod işe yaramayacak.

Bunun yanı sıra bazı modlar yardımıyla da oyun içerisinde yağmuru durdurabilirsiniz. Yağmur durdurmanın yanında yüksek derecede performans artışı sağlayan Optifine’ı kullanarak gerekli ayarlarla birlikte hile kullanmadan yağmur yağma görüntüsünü oyun içerisinden kaldırabilirsiniz.

Minecraft Yağmur Kapatma Kodu
/weather clear komuduyla yağmuru durdurabilirsiniz.

Bilgisayarınıza ekstra bir yazılım kurmak istemiyorsanız kaynak paketleri de kullanabilirsiniz. Minecraft’ta kullanabileceğiniz birçok kaynak paketi ile bilgisayarınızın performansına etki edip canınızı sıkabilecek olan yağmur ve kar yağışını kapatabilirsiniz. Ayrıca kapatmayıp yağan yağmurun şeklini de değiştirebileceğiniz gibi ses dosyalarında da değişiklikler yapabilirsiniz.

Minecraft Yağmur Durdurma Kodu

Minecraft yağmur durdurma kodu sadece hileler aktifken çalıştığını unutmamanız gerekiyor. Minecraft Pocket Edition’da hileleri aktifleştirmek için oynadığınız dünyanın ayarlarına girmelisiniz.

Ayarlara girdikten sonra ise yağmuru durdurmak için oyuna geri dönerek gereken kodu sohbet bölümüne yazmalısınız. Minecraft’ın sürümlerinde kullanabileceğiniz bu komutlarla birlikte yağmuru durdurabilirsiniz.

  • /toggledownfall: Yağmuru durdurur.
  • /weather clear/query/rain/thunder [süre]: İstediğiniz hava durumunu belirttiğiniz süre boyunca oynatır.

Minecraft Optifine nedir?

Minecraft’ta Optifine yardımı ile birlikte gereksiz performans düşüşlerinin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede daha hızlı ve akıcı bir oyun deneyimine sahip olup savaşlarda daha iyi olan taraf siz olabilirsiniz. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi Minecraft’ta kullanmak için bir dosya indirmeniz gerekiyor. Peki Minecraft Optifine nasıl indirilir biliyor musunuz?

Minecraft Optifine nasıl indirilir
Aynı Minecraft sürümünün Optifine ve Optifine’sız hali.

Optifine ile birlikte oyunda bulunan en küçük detaylardan tutun uzaklık mesafesine kadar dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca bu yöntemin hile olmaması oyuncular açısından oldukça iyi. Minecraft’ın sadece bilgisayar platformundaki sürümünde kullanılabilen bu Optifine Minecraft Pocket Edition’da veya Minecraft’ın Xbox sürümünde kullanılamıyor.

Minecraft Optifine nasıl indirilir?

Minecraft Optifine nasıl indirilir? Minecraft Optifine indirme yöntemi ile birlikte istediğiniz Minecraft sürümüne ait olan Optifine modunu kurabilirsiniz. Gereken dosyaları indirmek için öncelikle Google’a “Minecraft Optifine” yazmalısınız.

Minecraft Optifine Kurma
Optifine ile daha iyi bir görüntü elde edebilir veya performans için tüm detayları kapatabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ilk siteye girdikten sonra Minecraft’ı hangi sürümde oynuyorsanız oynadığınız o sürümü seçerek Optifine eklentisini indirmelisiniz. Dosya indirimi bittikten sonra kurulumu yapabilmek için dosyayı açın. Yeni bir profil oluşturulacağından dolayı bir profil ismi belirleyebilir veya varsayılan profil isminizi kullanabilirsiniz.

Minecraft Optifine İndirme Hatası ve Çözümü

Farklı farklı sürümlerde kullanılabilen Optifine modunu oynadığınız sürüm neyse ona göre indirmeniz gerekiyor. Minecraft Optifine indirme hatası alıyorsanız öncelikle indirmek istediğiniz sürümün dosyalarını oluşturmak için oyunun orijinal sürümüne giriş yapmalısınız. Gerekli dosyalar oluşturulduktan sonra Optifine ile giriş yapabilirsiniz.

Minecraft Optifine
Doğru Optifine sürümünü indirdiğinizden emin olun.

Minecraft dosyalarının tam olmasına rağmen Optifine’ı kuramıyorsanız Optifine’ın doğru sürümünü indirdiğinizden emin olmalısınız. Belirli bir sürüm için farklı farklı Optifine sürümleri olabileceğinden dolayı yeni yayınlanmış bir Optifine sürümünü veya çok eski bir sürümü indirmek hatayla karşılaşmanıza yol açabilir. İndirmek istediğiniz sürümü seçtikten sonra önerilen Optifine sürümünü indirebilirsiniz. Optifine hakkında daha farklı hatalar alıyorsanız yorum bölümünden aldığınız hatayı bizlere bildirebilir ve çözüm için sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Minecraft yağmur durdurma konusuna değindik. Yorumlarda Minecraft yağmur kapatma gibi konulardaki görüşlerinizi ve içerik önerilerinizi iletebilirsiniz.

Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler