WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme (Android)

WhatsApp üzerinden silinen mesajlar nasıl geri getirilir?
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Anlık iletişimin insan ilişkilerinde büyük öneme sahip olduğu günümüzde anlık olarak kaçırılan birçok konu insanlar dert olabiliyor. Bunlar arasında silinebilen WhatsApp mesajları da dahil diyebiliriz. WhatsApp’ta silinen mesajlar da birçok insanın birçok şeyi kaçırmasına neden oluyor. Peki WhatsApp’ta silinen mesajları nasıl geri getirilir?

WhatsApp üzerinden silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemini WhatsApp üzerinden yaparak herhangi bir şekilde silinen mesajları geri getiremiyorsunuz ancak uygulama üzerinden yapamıyor olmanız bunun herhangi bir yolunun olmadığı anlamına da gelmiyor. 🙂

WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir
WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Bilindiği kadarıyla Android için birçok uygulama bildirim geçmişini tutabiliyor. Bu da bildirimler üzerinden silinmiş dahi olsa gelen mesajları okumamıza olanak tanıyor. Bunun için de yan uygulamalara ihtiyacımız var. Notification History ve türevi uygulamaları indirerek telefon bildirimlerinizin depolanmasını sağlayabilirsiniz. Depolanan bu verileri de sonrasında okuyarak WhatsApp silinen mesajları rahatlıkla görebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Görme (iOS)

iOS üzerine birçok eseri bulunan Jonathan Zdziarski de iOS cihazlarda da silinen WhatsApp mesajlara ulaşılabileceğini söylüyordu. Mesajların yedeklendiğini ve yedeklenen mesajların iCloud üzerinden okunabileceğini dile getiren Zdziarski, bu konuda net bir yöntemden bahsetmedi. Bu bağlamda baktığımızda iCloud hesabınızı karıştırarak silinmiş mesajları okuyabilme ihtimaliniz olduğunu söyleyebiliriz.

iOS kullanıcıları için bu adımlar daha da farklı çünkü iOS yazılımında WhatsApp yedekleme otomatik olarak değil kullanıcıların isteği doğrultusunda gerçekleşiyor. Bunun için de istenilen bir zaman diliminde yedekleme seçildiğinde WhatsApp, mesajları otomatik olarak yedeklemeye başlıyor. Bu adımdan sonra da Android kullanıcılarının WhatsApp üzerinden silinen mesajları geri getirmek için yaptıkları adımları uygulayabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts