WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme (Android)

WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemini adım adım anlattık.
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme
WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Anlık iletişimin insan ilişkilerinde büyük öneme sahip olduğu günümüzde anlık olarak kaçırılan birçok konu insanlar dert olabiliyor. Bunlar arasında silinebilen WhatsApp mesajları da dahil diyebiliriz. WhatsApp’ta silinen mesajlar da birçok insanın birçok şeyi kaçırmasına neden oluyor. Peki WhatsApp’ta silinen mesajları nasıl geri getirilir?

WhatsApp üzerinden silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemini WhatsApp üzerinden yaparak herhangi bir şekilde silinen mesajları geri getiremiyorsunuz ancak uygulama üzerinden yapamıyor olmanız bunun herhangi bir yolunun olmadığı anlamına da gelmiyor. 🙂

WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir
WhatsApp silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Bilindiği kadarıyla Android için birçok uygulama bildirim geçmişini tutabiliyor. Bu da bildirimler üzerinden silinmiş dahi olsa gelen mesajları okumamıza olanak tanıyor. Bunun için de yan uygulamalara ihtiyacımız var. Notification History ve türevi uygulamaları indirerek telefon bildirimlerinizin depolanmasını sağlayabilirsiniz. Depolanan bu verileri de sonrasında okuyarak WhatsApp silinen mesajları rahatlıkla görebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Görme (iOS)

iOS üzerine birçok eseri bulunan Jonathan Zdziarski de iOS cihazlarda da silinen WhatsApp mesajlara ulaşılabileceğini söylüyordu. Mesajların yedeklendiğini ve yedeklenen mesajların iCloud üzerinden okunabileceğini dile getiren Zdziarski, bu konuda net bir yöntemden bahsetmedi. Bu bağlamda baktığımızda iCloud hesabınızı karıştırarak silinmiş mesajları okuyabilme ihtimaliniz olduğunu söyleyebiliriz.

iOS kullanıcıları için bu adımlar daha da farklı çünkü iOS yazılımında WhatsApp yedekleme otomatik olarak değil kullanıcıların isteği doğrultusunda gerçekleşiyor. Bunun için de istenilen bir zaman diliminde yedekleme seçildiğinde WhatsApp, mesajları otomatik olarak yedeklemeye başlıyor. Bu adımdan sonra da Android kullanıcılarının WhatsApp üzerinden silinen mesajları geri getirmek için yaptıkları adımları uygulayabilir.

WhatsApp Silinen Mesajları Görme

WhatsApp üzerinden silinen mesajları görme düşüncesi herkesin aklına takılmıştır. Size gelen ama siz henüz görüp okuyamadan silinen mesajlarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu mesajları görmek aslında sanıldığı kadar zor değil.

WhatsApp: Herkesten Silinen Mesajları Görme

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’ta zaman zaman özellikle grup konuşmalarında bir mesajın siz daha görmeden silindiğine şahit olmuşsunuzdur. Bilindiği üzere WhatsApp’da gönderilen bir mesajı henüz karşı taraf okumamışsa, gönderilen mesajı her iki taraftan da silebilmektesiniz. Bu şekilde keşke yazmasaydım diyebileceğiniz ya da dalgınlıkla yanlış kişiye gönderdiğiniz mesajları karşıdaki kişi okumadan silebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Okuma
Whatsapp’ta silinen mesajları kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Aynı durum sizler için de geçerli, birisi size mesaj gönderebilir ve siz o mesajı henüz okumadıysanız siz görmeden silebilir. Ancak sizlere aktaracağımız uygulama sayesinde WhatsApp’ta silinen mesajları görebilirsiniz.

WhatsApp'ta Silinen Mesajları Görme
WhatsApp’ta Silinen Mesajları Görme

Uygulamanın adı Notification History. Bu uygulama Android cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmakta ve WhatsApp’ta silinen mesajları görebilirsiniz. Uygulamayı kullanması ve uygulamanın çalışma biçimi de oldukça basit. Notification History uygulaması telefonunuzun arka planında sessizce çalışmakta ve size gelen tüm mesajları kaydetmekte, üstelik mesajlar silinse bile uygulama sayesinde kayıtlı kalmakta. Bu şekilde WhatsApp’tan birisi size mesaj gönderip daha sonrasında silse bile Nootification History sayesinde bu mesajı görebilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamalara oranla çok daha az batarya tüketimi ve erişim izni istemediğinden dolayı güvenlik konusunda içimize su serpiyor ancak çok gizli ve önemli yazışmalarınız varsa bu tür uygulamalar üçüncü parti bir yazılım olduğundan dolayı yine de dikkatli olmalısınız.

Bu uygulama şimdilik iPhone kullanıcıları için geçerli değildir. WhatsApp’ta silinen mesajları gösteren uygulama sadece Android platformda mevcut fakat iOS için de böyle bir uygulama gelirse sizlere bildireceğiz. WhatsApp’ta silinen mesajları gösteren uygulama Notification History‘i indirmek için Google Play Store’u ziyaret edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts