PUBG Mobile 2021 Sezonu planları duyuruldu!

PUBG Mobile 2021 sezonunda ödül 14 milyon dolara yükseltilirken bazı ülkeler artık kendi liglerinde mücadele edecek!
PUBG Mobile Esports
PUBG Mobile 2021 Sezonu için yeni planlar açıklandı.

PUBG Mobile 2021 sezonu planları arasında 14 milyon dolarlık ödül havuzu da duyuruldu! PUBG Mobile Esports Direktörü James Yang, 2020 Küresel Şampiyona sırasında oyunun espor ekosisteminin önümüzdeki yıl için planlarını açıkladı. Rekabetçi turnuvalar, genel yapısı ve formatı itibarı ile 2020’deki ile eşdeğer olacak ancak ödül havuzu 2021’de %180’lik bir artışla 14 milyon dolara yükseldi.

PUBG Mobile 2021 Sezonunda ödül havuzu 14 milyon dolar!

2021 sezonu için devre, amatör, yarı profesyonel ve profesyonel liglerdeki oyunculara uyacak şekilde yapılandırıldı. Devre, ülke ve bazı durumlarda bölgeye özgü olan PUBG Mobile Club Open (PMCO) gibi temel seviyedeki rekabeti içerecek. Bu, daha büyük bölgeleri tek bir yarışmaya dahil edilebilen PUBG Mobile Pro League’e(PML) kadar ölçeklenebilir. Etkinlik mevcut sezona benzer bir Dünya Şampiyonası olacak ancak, 2020’den farklı olarak Dünya Ligleri olmayacak ve takımlar doğrudan PMPL’den Global Championship’e gidecek.

pubg mobile club open 2021 planları
Birçok takım kendi liglerinde mücadele etmeye başlayacak.

Ek olarak, daha önce tek bir PMPL’ye yerleştirilen bölgeler artık kendi liglerine sahip olacak. BDT, Batı Avrupa, Arabistan ve Türkiye 2020’de PMPL EMEA’da oynuyorlardı ve 2021’de kendi liglerini alacaklar. Benzer şekilde, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya kendi liglerine sahip olacak ve Amerika bölgesinde oynamayacaklar.

PUBG Mobile World League en çok izlenen etkinlik oldu!

Yang ayrıca 2020’de PUBG Mobile e-spor yarışmalarının 2019’daki izlenme süresinin iki katı olan yaklaşık 100 milyon saatlik izlenme süresine sahip olduğunu açıkladı. PUBG Mobile World League, eş zamanlı olarak 1 milyondan fazla izleyiciye ulaştı ve en çok izlenen PUBG Mobile etkinliği oldu.

Ödül havuzundaki ve bölgelerin segmentasyonundaki artış, özellikle batıda PUBG Mobile’ın batı pazarını büyütme ve dünyanın birinci kademe mobil e-spor unvanını oluşturma vizyonuyla uyumlu. Yang ayrıca ekibinin 2021’de PUBG Mobile Esports için iki stüdyo daha inşa etme sürecinde olduğunu ima etti. Ekip, Katowice’de ESL ile ortaklaşa böyle bir stüdyo inşa etti ancak devam eden COVID-19 salgını bunun 2020 yılı içerisinde kullanılamayacağı belirtildi.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler