PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite Arasındaki Farklar

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki farklar neler? Birçok oyuncunun merak ettiği bu konuya açıklık getirdik ve aralarındaki farklara değindik.
PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile Farkları
PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile Farkları

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki farklar birçok oyuncu tarafından merak edilen konular arasında geliyor. PUBG Lite düşük performans özelliklerine sahip telefon kullanıcıları için üretilse de orijinal oyun ile arasında birtakım farklılıklar bulunuyor. İşte PUBG Mobile ve PUBG Lite arasındaki 5 önemli fark!

PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile Arasındaki Farklar

PUBG Mobile’ın popülaritesinin PUBG Mobile Lite’tan daha fazla olduğuna dair kimsenin bir şüphesi yoktur. Birçok PUBG Mobile oyuncusu, PUBG Mobile Lite’ın yeteri kadar iyi olmadığını düşünüyor. Ancak PUBG Mobile Lite’ta oyunun orijinal özünü koruyan iyi bir oyun.

PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite farklılıklar
PUBG Mobile ve PUBG Mobile Farklar

Eğer telefonunuz PUBG Mobile’ı desteklemiyorsa PUBG Mobile Lite’ı indirerek sorunsuz bir şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz. Haritanın küçük olması ve oyuncu sayısının daha az olması dışında oyununuza etki edecek bir problemle karşılaşmadan PUBG oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

Harita

PUBG Mobile Lite harita
PUBG Mobile Lite’ın haritası orijinal sürüme oranla daha küçük.

PUBG Mobile’ın orijinal versiyonu oyuncularına Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi olmak üzere dört harita sunarken, PUBG Mobile Lite, sadece Varenga ve Golden Woods adında iki harita sunuyor. Ayrıca PUBG Mobile Lite’daki haritaların boyutu, orijinal versiyondaki haritaların boyutuna oranla önemli ölçüde daha küçük.

Oyun Süreleri

pubg mobile oyun süreleri
PUBG Mobile Lite’ın oyun süresi PUBG Mobile’a göre daha kısa.

Oyun süreleri tamamen hayatta kalmanıza bağlı olsa da ikisinde de birinci olduğunuzu varsayacak olursak PUBG Mobile’da oyunu tamamlamak için geçen süre PUBG Mobile Lite’ın neredeyse iki katı. Bunun başlıca nedeni ise PUBG Mobile Lite’ın haritasının orijinal oyuna göre daha küçük olması ve oyuncu sayısının daha az olmasıdır.

Sistem Gereksinimleri

pubg mobile sistem gereksinimleri
PUBG Mobile’ın sistem gereksinimleri Lite’a göre oldukça fazla.

PUBG Mobile Lite, adından da anlaşılacağı gibi PUBG Mobile’a göre çok daha az telefon gereksinimlerine sahip. 1 GB Ram’de çalışan ve 2 GB dahili depolama alanına sahip bir telefonunuz varsa, PUBG Mobile Lite’ı kolaylıkla oynayabilirsiniz. PUBG Mobile Lite yalnızca 600 MB depolama alanı isterken, PUBG Mobile 1,97 GB alan gerektiriyor.

Oyuncu Sayısı

PUBG Mobile oyuncu sayısı
PUBG Mobile ve Lite Oyuncu Sayısı

Bir PUBG Mobile maçında maksimum oyuncu sayısı 100’dür. Ancak PUBG Mobile Lite’ta 60’tır. Bunun nedeni de PUBG Mobile Lite’ın harita boyutunun PUBG Mobile’dan daha küçük olmasıdır.

Grafik

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite Grafik
PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite Grafik Karşılaştırması

Birçok oyuncu, PUBG Mobile Lite söz konusu olduğunda direkt olarak grafik bakımından daha düşük olduğu görüşünü savunuyor. Bu bir bakıma doğru fakat iki oyunu da karşılaştırdığımızda grafik kaliteleri arasında pek fazla fark olmadığını görebilirsiniz. Uzaktaki nesnelere karşı grafiğin bozulduğunu söylemek mümkün ancak yakın mesafeden bakıldığında göze fazlasıyla batacak bir durum gözükmüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts