VALORANT Savaş Bileti Rehberi: Hızlı seviye atlama

Son seviyedeki bıçağı almak isteyenler, toplanın!
Savaş Bileti
Savaş Biletinizi nasıl hızlı bitirirsiniz?

VALORANT Savaş Bileti, oyuncuların vakitlerini oyuna ayırması ve oyuncuların buna göre ödüllendirilme üzerine kurulmuş bir sistem.

Savaş Biletinin bir kısmı ücretsiz ve herkese açık. Fakat premium kısmı ücretli. Tabi paralı kısımda bizleri daha çok kozmetik, daha fazla eşya ve daha fazla efekt bekliyor. Ne kadar seviye atlatırsanız o kadar ödül kazanıyorsunuz.

Eğer zaman sizden yana değilse ve son seviye bulunan yeni bıçak kostümünü açmak istiyorsanız, söyleyeceklerimize kulak verin. Biraz hızlı düşünüp hızlı aksiyon almanız gerekecek. Savaş Biletini zamanında nasıl bitirirsiniz, bu yazımızda sizlere bunu aktaracağız.

Savaş Bileti

Günlük ve haftalık görevlerinizi yapın

Günlük ve haftalık görevler Savaş Biletinize seviye atlatırken ilk önceliğiniz olmalı. Her giriş yaptığınız gün 2000 tecrübe puanı değerindeki iki yeni görev açılacak. Bu günlük görevler genelde çok basit oluyor ve tamamlamanız maksimum 2 maçlık vaktinizi alıyor. Dereceli veya derecesiz maçlara girerek de bu görevleri tamamlayabilirsiniz fakat Spike’a Hücum modunu tavsiye ederim. Spike’a Hücum modu hem hızlı, hem kısa sürede bitiyor, hem de görevleri yapmayı eğlenceli bir hale getiriyor.

Bazen, göreve bağlı olarak, Spike’a Hücum modu işe yaramaz hale gelebiliyor. Bazen spesifik bir silahla düşmanınızı öldürmeniz gerekiyor, bazen kalkan almanız gerekiyor, bazen yerden rakibinizin silahını alıp onunla öldürmeniz gerekiyor vs. Bu tarz durumlarda mecburen derecesiz veya dereceli maçlara girerek görevlerinizi tamamlamanız gerekiyor.

Günlük görevlerin yanında ayrıca üç tane de haftalık göreviniz bulunuyor. Bu üç haftalık görevin tecrübe puanı toplamı ise 21280. Bu görevleri mümkün olduğunca hızlı bitirmeye odaklanmalısınız. Eğer bir hafta bunu kaçırırsanız, bir sonraki haftada yakalayabilirsiniz. Haftalık görevlerinizi yapmadan bir hafta geçirdiğinizde, yaptığınız hafta hemen diğer üç görev ekranınızda beliriyor. Yani aslında tüm haftalık görevlerinizi son haftada da yapabilirsiniz fakat çok da mümkün olduğunu sanmıyorum.

Savaş Bileti

Ölüm Kalım Savaşı ve Spike’a Hücum oynayın

Günlük ve haftalık görevlerimizi bitirdik, peki şimdi sırada ne var? Sırada Ölüm Kalım Savaşı ve Spike’a Hücum oynamak var. Tabi ki derecesiz ve dereceli maça girmenin de bir zararı yok, onlara da girebilirsiniz. Fakat eğer amacınız hızlıca Savaş Biletinde seviye atlamaksa Ölüm Kalım Savaşı ve Spike’a Hücum hızlı biten oyun yapısıyla daha fazla tecrübe puanı kazanmanıza yarayacaktır.

Derecesiz ve dereceli maçlarda her bir rounda size oynadığınız için 100 tecrübe puanı verir, eğer kazanırsanız 200 verir. Bu da demek oluyor ki eğer 13-0, rakibinizi domine ederek kazanırsanız 2600 tecrübe puanı kazanacaksınız. Bir maç Ölüm Kalım Savaşı sizlere 900 tecrübe puanı sağlarken, bir maç Spike’a Hücum 1000 tecrübe puanı sağlar ve 6-7 dakika içinde biter.

Eğer Ölüm Kalım Savaşı ve Spike’a Hücum arasında seçim yapmanız gerekirse, Spike’a Hücum bizce daha mantıklı seçenek oluyor. Ölüm Kalım Savaşı her ne kadar Spike’a Hücumdan kısa sürebiliyor olsa da görevleri yaparken sorun yaşayabiliyorsunuz. Eğer görevler sorun değilse Ölüm Kalım Savaşı daha mantıklı gözüküyor.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts