Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft eyer yapımı listesi hazırladık, her şeyi ekledik!
Minecraft İtem Kodları
Minecraft İtem Kodları

Minecraft eyer yapımı sayesinde artık atlarınızın üzerinde yolculuklar gerçekleştirebileceksiniz. Eyerin ne işe yaradığı, nasıl yapılabileceği ve nerelerde bulunabileceğini hemen aşağıdaki listeden ilgi alanınıza göre tıklayarak görebilirsiniz.

Eyer ile neler yapabilirsiniz?

  • Oyunda birçok yerde kullanılan eyer ile rakiplerinize veya canavarlara atın üzerinde saldırabilirsiniz.
  • Oyuncuların çoğu aslında eyeri kullanarak atlar üzerinde bir yerden bir yere yolculuk yapmak için kullanıyor.
Minecraft eyer nerede bulunur
Minecraft’ta eyer bularak atlarınıza binebilirsiniz.
  • Eyer kullanarak eşekleri eğitebilir ve üstüne sandık koyarsanız, seyahat sırasında eşyalarınızı eşeğin çantasında taşıyabiliyorsunuz.
  • Minecraft’ta hayal edebileceğimiz her şeyi yapabildiğimizden dolayı eyeri farklı şekillerde de kullanabilme şansınız var. Hatta bu özellik sayesinde çoğu oyuncu kendi kurduğu modlar da arkadaşlarına eşya yardımı götürebiliyor.

Minecraft eyer nasıl yapılır?

  • Çok oyunculu sunucularda oyun içi para birimi ile eyer satışları oluyor olsa da, tek oyunculu modda eyer yapımı bulunmuyor.

Bunun yerine eyeri harita üzerinde keşfe çıkarak buluyorsunuz. Bulabileceğiniz konumları hemen aşağı ekledik. Eyer bulmak için haritayı keşfe çıkmak istemiyorsanız oyununuza modlar kurarak çalışma masası üzerinden eyer yapabilirsiniz. İndirebileceğiniz modları da sizlere detaylı bir şekilde gösterdik.

Eyer nerede bulunur?

Oyunda eyeri üç farklı yöntemle bulabiliyorsunuz. Bu bahsettiklerimiz zindanlar, köyler ve olta yardımıyla eyer bulmak.

Minecraft eyer nasıl yapılır 2020
Aşağıda bulunan adımları uygulayarak eyer bulabilirsiniz.

Eşek çoğu çok oyunculu modda aktif olduğundan dolayı arkadaşlarınız ile stratejiler düzenleyerek eşya ikmali yapabilir ve rakiplerinize karşı daha güçlü olabilirsiniz. Hatta orta çağ zamanında geçen birçok oyunculu sunucu bulursanız arkadaşlarınız ile birlikte oyunu oynarken daha fazla eğlenebilirsiniz. Çoğu oyuncu sunucu aramak yerine 15 veya 20 kişi toplanıp kendi orta çağ harita düzeneği kurarak oynuyor. Oyunda hayal edebileceğiniz her şeyi yapabildiğinizden dolayı bu tamamen size kalmış.

Zindanlar

  • Zindanlarda bulunan sandıkların içinde eyer bulma oranınız diğerlerine göre çok daha yüksek.

Zindanlar oyunun en tehlikeli üçüncü bölgesi olabilir. Zindanların içerisinde çünkü canavar spawnerları bulunduğundan dolayı sürekli farklı ve yeni canavarlar doğacak. Bu nedenden dolayı zindan keşfine çıkmadan önce ekipmanlarınızı tam teçhizat almalısınız. Aksi taktir de eliniz boş giderseniz orada ölme ihtimaliniz çok yüksek.

Minecraft zindanlar
Eyeri zindanlarda bulabilirsiniz.

Zindanları bulmanın tek yöntemi var, o da mağaralarda keşfe çıkmak. Sürekli farklı farklı mağaralara girip oralarda her yeri keşfederseniz zindan bulma olanağınız yüksek. Ancak spawnerlardan farklı olarak da kendiliğinden doğmuş olan yaratıklarda bulunuyor. Bu yüzden bizim bir diğer tavsiyemiz yanınıza kurtlar eğiterek sizlere saldırı sırasında yardımcı olabilirler. Zindan bulduğunuzda karşınıza birkaç tane sandık çıkacaktır. Bu sandıkların içerisine baktığınız zaman eyeri bulacaksınız.

Köyler

Köy bulmak yine zindan kadar zor ama zindana göre daha çok şansınız olabilir. Çünkü köydeki sandık sayısı zindana göre daha fazla ve eyer bulma şansınız biraz daha artar.

Yeni gelen güncellemeler ile etrafta rakip köyler de bulma şansınız artıyor. Bu bahsettiğimiz rakip köylerin içerisinde ise sizlere saldıracak savaşçılar bulunuyor. Bu savaşçıların da ayrı ayrı silahları ve binekleri var. Bu nedenden dolayı köy aramaya çıkarken zindana tam teçhizat gittiğiniz gibi köylere de aynı şekilde gitmelisiniz.

Minecraft köyler
Eyeri köylerde bulabilirsiniz.

Belki şans eseri dost canlısı bir köye denk gelebilir ve savaşmadan eyer bulabilirsiniz. Ancak siz yine de şansa bırakmayıp silahlarınızı yanınıza alın. Dost canlısı bir köy bulduğunuz zaman ise köy içerisinde bulunan tüm evlere girip sandık olup olmadığına göz atın. Eğer hiçbir sandıkta eyer çıkmazsa köylüler ile takasa giderek eyer alabilirsiniz.

Olta Yardımıyla Eyer Bulmak

Oltayı genellikle balık tutmak için kullanıyoruz fakat olta yardımıyla eyer de bulunuyor, bunu biliyor muydunuz? Olta yardımıyla eyerdan farklı olarak daha fazla eşyayı bulma şansınız da var.

Olta yaptıktan sonra bir su birikintisine gidip oraya olta attığınızda balıktan farklı olarak eyer, elmas veya daha farklı eşyalarda çıkabiliyor.

  • Ancak bu yöntem diğerlerinden daha zor. Çünkü son güncellemeler ile oltadan eşya çıkma oranı geliştiriciler tarafından düşürüldü.
Minecraft olta yardımıyla eyer bulmak
Eyeri olta yardımıyla bulabilirsiniz.

Bu nedenden dolayı bu yöntemi kullanmanızı önermiyoruz. Ancak kullanacak olursanız şu adımları izlemelisiniz:

  • Bir tane olta yaparak su birikintisine giderseniz bir yerden sonra oltanız kırılacak. Kırıldıktan sonra ise su birikintisinde hiçbir şey tutamazsınız.
  • Birkaç tane olta yaptıktan sonra ise uygulamanız gereken adım bir su birikintisi veya deniz bulmak olmalı. Su birikintisi veya deniz bulduktan sonra ise oltayı atarak balık beklemek olacak.
  • Balık tutarken de eyer bulma şansınız da oluyor. Bir balık tutmak için ortalama 9-10 saniye harcarsınız. Fakat eyeri balık gibi hemen bulamayabilirsiniz.

Minecraft Mod Yardımıyla Eyer Bulmak

Yukarıda bulunan yöntemleri kullanmak istemiyorsanız oyuna modlar kurarak eyer yapabilirsiniz. Mod kurmak için ise “Minecraft Mod Yükleme” adlı rehberimize göz atabilirsiniz. Minecraft’ta özgür olduğunuzdan dolayı farklı deneyimler yaşamak adına oyununuza modlar kurabilirsiniz.

Minecraft mod yardımıyla eyer bulmak
Minecraft mod yardımıyla eyer bulabilirsiniz.

Oyuncular, çok sayıda bulunan modlar arasından tercihte bulunabiliyor ve kendilerini tamamen farklı bir dünyada bulabiliyor. Ancak, farklı modlarda oynamak için birkaç adımı yerine getirmeniz gerekiyor. Bu adımları kolaylıkla hallettikten sonra Minecraft dünyasının derinlerine dalabilirsiniz.

Recipes Plus Modu

Recipes Plus modu sayesinde eyer yapmanız mümkün. Oyunda yapılamayan 70’den fazla eşyayı çalışma masası üzerinde yapabilirsiniz. Bu modu yükleyerek artık spawner, müzik plakları, eyer, command block ve normal minecraftta aklınıza gelemeyecek birçok eşyayı kolayca bir çalışma masası üzerinde yapabilirsiniz. Yukarıda bulunan yöntemler size zor geldiyse oyununuza bu modu kurarak eyeri kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca eyerden farklı olarak eşyalar da üretebildiğinizden dolayı bu mod fazlasıyla işinize yarayabilir.

At Aksesuarları Modu

At aksesuarları modu sayesinde de kendinize eyer üretebilirsiniz. Bu mod içerisinde at ve atlarınıza özel eşyalar üretebiliyorsunuz. Yani Recipes Plus modu kadar geniş bir eşya sistemi bulunmuyor. Bu mod da sizlere yarayacak en önemli özellik atlarınıza zırhlar ve eyer yapabiliyor olmanız. Ayrıca bu mod sayesinde atlar artık daha fazla biyomda canlanıyor.

Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts