Minecraft Server Kurma (Basit Anlatım)

Minecraft server kurma yöntemleriyle birlikte büyük bir topluluğa sahip olabilirsiniz.
Minecraft Server Kurma
Minecraft server kurma yöntemleriyle birlikte arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Minecraft server kurma için uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Arkadaşlarınız arasında oynamak için Hamachi kullanabilirsiniz ancak büyük bir topluluğa ulaşmak istiyorsanız bir sunucu satın almanız gerekebilir. Aynı zamanda Hamachi gibi programlar indirmek istemiyorsanız Aternos benzeri siteler kullanabilirsiniz.

Minecraft Server Kurma Yöntemleri

Minecraft server kurma paralı olarak gerçekleştirilebiliyor. Batihost, Nitrado, Rabisu ve Axitrbilisim gibi Minecraft server kurma siteleri üzerinden server kurmaya başlayabilir ve bu sunucu satan sitelerden kendinize özel bir sunucu alabilirsiniz. Aynı zamanda bu sunucuların tıpkı bilgisayar gibi donanımları bulunuyor. Satın aldığınız paketteki cihaz donanımı bir yerden sonra size yeterli gelmeyebilir. Bunun önüne geçebilmek için daha fazla ücret ödeyerek cihazınızın donanımını arttırabilirsiniz.

Minecraft Sunucu Kurma
Minecraft’ta sunucu kurarak arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Bu hosting sunucuları arasında birçok farklılık bulunuyor. İlk gördüğünüz siteden herhangi bir sunucu almak yerine bu tür sunucu satan popüler hostingleri incelemek daha iyi olur çünkü her sitenin sattığı sunucuların donanımları ve ücretleri değişebiliyor. Gereksiz yere fazla ücret ödemek istemiyorsanız çoğu siteyi incelemeli ve desteğinden yararlanmalısınız.

Ücretsiz Minecraft server kurma yapılabilir mi?

Minecraft oyuncularının cevabını en çok merak ettiği sorulardan birisi de Minecraft server kurma ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir mi? Bu sorunun cevabı sizi mutlu edecek. Evet, ücretsiz bir şekilde de Minecraft sunucusu kurabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz sunucuların arasındaki farksa donanım farkı. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen sunucuların donanımı epey bir düşük. Oyun sürekli güncelliğinden dolayı bir yerden sonra ücretsiz sunucularda oynamakta zorlanabilirsiniz.

Minecraft Ücretsiz Sunucu Kurma
Minecraft’ta ücretsiz bir şekilde server kurabilirsiniz.

Ücretsiz Minecraft sunucusu sahibi olmak için Aternos, Minehut ve FreeMcServer gibi siteler kullanabilirsiniz. Bazı sitelerde çeşitli mod ve pluginler eklemek ücretli veya site puanıyla kullanılır olabilir. Farklı hostinglerden farklı sunucular kurarak performansları ölçerek en iyi sunucuyu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sunucuların hangi bölgede bulunduğu ping değerleri açısından epey önemli. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir sunucu düşük donanıma sahipse belirli bir yerden sonra performans düşüşleri yaşayabilir. Bunun sebebi Minecraft’ın sonsuz dünyaya ve bir o kadar da mod ve eklentilere sahip olması. Dünyanızı genişlettikçe ve oyuna büyük bir etkisi bulunan modlar kullanmak sunucunuzu yavaşlatabilir. Sunucuları epey bir yoran eklentiler olmasının yanında sunucuyu gereksiz performans düşüşünden koruyan çeşitli eklentilerde oyunda yer alıyor.

Kişisel bilgisayarlar Minecraft sunucusu olarak kullanabilir mi?

Çeşitli uygulamalar aracılığıyla kişisel bilgisayarınızı bir Minecraft sunucusu olarak kullanabilirsiniz. Ancak bilgisayarınızın donanımı düşükse sunucuda epey bir performans kaybı olacağı gibi bilgisayarınızda da yavaşlamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda sunucu performansı kötü olduğundan dolayı arkadaşlarınızda da sorunlar oluşabilir.

Minecraft Bilgisayarı Sunucu Yapma
Bilgisayarınızın donanımı iyiyse kendi cihazınızı sunucu olarak kullanabilirsiniz.

İyi bir donanıma sahip bilgisayarınız varsa doğru ayarlarla birlikte kendi bilgisayarınızı bir Minecraft sunucusu olarak kullanabilir ve sunucu aktifken kendiniz dahi oyun oynayabilirsiniz. Sizin için yeterli olan ayarları uygulamak oldukça önemli. Sunucuda kullanamayacağınız kadar performans vermek gereksiz performansınızı düşürür. Bu nedenle bu durumları göz önünde bulundurarak bir karar verebilirsiniz.

Minecraft Hamachi sunucu nedir, nasıl kurulur?

Minecraft tarzı online oyunları oynuyorsanız, Hamachi kelimesine aşina olmanız oldukça olası. Zira bu tarz online oyunlarda çoğu oyuncu, arkadaşlarıyla oynamayı tercih ediyor ve bu nedenle Hamachiyi tercih ediyor. Hamachi, internet üzerinden VPN kurarak oyuncuların aynı yerdeymiş gibi LAN ağı kullanmasını sağlıyor.

minecraft hamaci
Hamachi kullanarak arkadaşlarınızla Minecraft oynayabilirsiniz.

Minecraft server kurma Hamachi yöntemini ve detaylarını öğrenmek için “Minecraft: Hamachi nedir ve nasıl kurulur?” içeriğimizi ziyaret edebilir ve bu sisteme dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Minecraft server kurma Hamachisiz olarak da gerçekleşebiliyor. Yukarıda değindiğimiz server kurma yöntemlerini tercih ederek Hamachi kullanmadan arkadaşlarınızla Minecraft oynayabilirsiniz.

Minecraft nasıl indirilir?

Eğer Minecraft’a yeni başlıyorsanız ancak oyunu nasıl ve hangi yöntemlerle indireceğinize dair bir fikriniz yoksa endişelenmeyin. “Minecraft nasıl indirilir?” içeriğimizle birlikte oyuna yeni başlayacak ve ilk defa indirecek olan oyuncular için oldukça açık ve anlaşılır bir biçimde indirme işlemine değiniyoruz. Bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden oynanabilen Minecraft’ı oynamak istediğiniz platforma göre az önce değindiğimiz içerikte gerekli detayları bulabilir ve herhangi bir sıkıntı olmadan oyunu indirme işlemlerine hakim olabilirsiniz.

minecraft mobidictum
Minecraft’a dair her şeyi Mobidictum’da bulabilirsiniz!

Oyunu başlar başlamaz güvenliğinizi sağlamak için gereken evi nasıl yapacağınızı öğrenmek içinse Minecraft ev yapımı içeriğimizi ziyaret edebilir ve oyuna güvenilir bir başlangıç yapabilirsiniz. Eğer basit evlerle uğraşmak istemiyorsanız, yine aynı içerikte bulunan modern ev tasarımlarına göz atabilir ve o tasarımları hayata geçirmeyi deneyebilirsiniz.

Minecraft’a dair her şey Mobidictum’da!

Minecraft oyununa dair her şey Mobidictum’da! İster Minecraft’a yeni başlayan bir oyuncu isterse oyunu sürekli oynayan ve yeniliklere açık bir oyuncu olun, Mobidictum’da Minecraft’ta gerçekleşen yenilik ve özelliklere dair soruların tamamına cevaplar bulabilirsiniz. Oyunun klasik versiyonundan Pocket Edition’una; her iki oyundan da çeşitli alet yapımları, hayatta kalma taktikleri, eğlenceli bilgi testleri, en iyi büyüler, çeşitli kodlar, yapılabilecek olası değişiklikler, etkinlik haberleri, farklı ayarlar, güncelleme notları ve fazlasını Mobidictum’da bulabilirsiniz. Eğer Minecraft’ta kendinizi geliştirmek ve oyundan alacağınız keyfi artırmak için oyun hakkındaki bilgilerinizi artırmak için sitemizi ve YouTube sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts