Facebook Messenger: Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir?
Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme
Facebook Messenger üzerinden silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Facebook Messenger üzerinden silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Facebook üzerinden yanlışlıkla sildiğimiz ya da bir anlık öfke ile silip sonrasında pişman olduğumuz birçok mesaj olabilir. Peki bu silinen mesajlar nasıl geri getirilir biliyor musunuz?

Facebook Messenger Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için birçok uygulama kullanılıyor. Bilgisayar ve mobil üzerinden silinen Facebook mesajlarını geri getirmek için yapmanız gerekenleri araştırıp sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Facebook silinen mesajlarınızı geri getirmek biraz zahmetli olsa da, tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Eğer silinen mesajları geri getirmek değil de geçmişi tamamen silmek istiyorsanız Facebook Geçmişi Sil özelliğini kullanabilirsiniz.

Facebook Bilgileri İndirme
Facebook Bilgileri İndirme

Öncelikle bilgisayar üzerinden silinen mesajları geri getirmek için yapmanız gerekenler onlara göz atalım:

  • Bilgisayarınızdan Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Ana sayfa üzerinden Ayarlar seçeneğini bulun ve tıklayın.
  • Ayarlar sayfasında Genel Hesap Ayarları sayfasına girin ve en alt kısımda bulunan Facebook verilerinin kopyasını indir seçeneğine tıklayın.
  • Facebook şifrenizi isteyecek. Şifrenizi girin ve sonrasında dosyanın nereye kaydedileceğini seçin. Seçtikten sonra dosyalar inecek.
  • İnen dosya içerisinde daha önce paylaşmış olduğunuz videolar, fotoğraflar ve mesajlar dahil tüm bilgileri indirebilirsiniz. Geri getirmek istediğiniz Facebook mesajları ise mesajlar klasöründeki html uzantılı bağlantıda bulunuyor.
Facebook Verileri indirme
Facebook bilgilerinizi indirerek silinen mesajları okuyabilirsiniz.

Telefondan Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefondan silinen Facebook mesajlarını, Facebook uygulaması üzerinden yapamayacağınızı söylememiz gerekiyor. Telefondan da Facebook Messenger silinen mesajları geri getirmek için de aynı şekilde bilgisayarınızdan ayarlar kısmına girip arşivinizi indirebilirsiniz. Bunun yanında Facebook silinen mesajları geri getirme kodu diye de bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Böyle bir kodun olduğunu söyleyenler için başka bir amacın peşinde olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook silinen mesajları indirme
Bilgilerinizin kopyası oluşturulduktan sonra size bildirim gelecek ve bu şekilde indirebileceksiniz.

Silinen Mesajlarınızı geri getirmek için, yukarıda belirttiğimiz yöntemleri uygulamanız gerekir. Bundan sonra ise yapmanız gereken 24 saat beklemektir. Mesajlarınız hazırlandıktan sonra Facebook bildirim ile size bilgi verecektir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts