Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme üzerine düşündürüyor.
Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme
Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme teknikleri ile uygulama içerisinde silinen fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Snapchat’e yüklenen fotoğraflar ve videolar 1 ile 10 saniye aralığında olduğundan dolayı belirlenen zamandan sonra otomatik olarak siliniyorlar. Bu yüzden fotoğraf ya da videolarınızı cihazınıza kaydetmezseniz kalıcı olarak silinir.

Bu içerikte neler var?

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat’te paylaştığınız video, fotoğraf gibi gönderiler belirli bir süre Snapchat’te kalıyor ve sonrasında kendiliğinden otomatik olarak siliniyor. Bu şekilde silinen içeriklerin geri getirilmesi uygulama içerisinden mümkün değil. Peki diğer yollardan Snapchat’te silinen içerikler geri gelir mi?

Snapchat silinen verileri geri getirme
Snapchat’te silinen fotoğrafları geri getirmek için üçüncü parti uygulamalar kullanmanız gerekiyor.

Facebook Messenger üzerinden silinen mesajları geri getirme işlemi uygulama içerisinden yapılıyor ancak Snapchat için farklı uygulamalar kullanmalısınız. Snapchat’te silinen içeriklerin tekrar geri getirilmesi için birtakım uygulamalar bulunuyor. Hem Android hem de iOS cihazlar için geliştirilen bu uygulamalar sayesinde Snapchat’te silinen içerikleri tekrar geri getirebilirsiniz.

Snapchat Silinen Verileri Geri Getirme

Snapchat’te silinen fotoğraflar telefonda yer alan galeride Snapchat klasörü boş olması halinde geri getirilir mi? Bu konu hakkında kimileri getirilmez dese de aslında silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme (Programsız)

Snapchat’in kendi içerisinde Instagram’da olduğu gibi arşiv bölümü bulunmuyor bu yüzden Snapchat içerisinden silinen fotoğrafları geri getiremezsiniz ama yapacak bir şeyimiz var! Hemen aşağıdaki adımlara bakabilirsiniz.

  1. Dosya Yöneticisi / File Manager dosyasını açın ve Android isimli klasöre girin.
  2. Data veya Bilgi bölümünden “com.snapchat.android.folder” dosyasına girin.
  3. Bu dosyanın içinden “cache” klasörünü bulun ve girin.
  4. Cache klasörünün içinde received_image_snaps klasörünü göreceksiniz.

Bu maddelerin yanı sıra üçüncü parti uygulamalar ile Snapchat’te silinen fotoğrafları ya da diğer verilerinizi geri getirebilirsiniz. Snapchat’te silinen fotoğrafları geri getirmek için Android ve iOS için gerekli uygulamalar hemen aşağıda yer alıyor:

Snapchat silinen dosyaları geri getirme
Snapchat’te silinen fotoğrafları ve videoları geri getirmek için EaseUS MobiSaver uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulamalar ile Snapchat Fotoğraflarını Geri Getirme

Android ya da iOS bir cihaz kullanıyorsanız Google Play Store ve App Store üzerinden EaseUS MobiSaver programını kullanmalısınız.

Snapchat’te silinen fotoğrafları geri getirmek için işletim sisteminize en uygun olan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Silinen içerikleri geri getirmek için Android ve iOS cihazlar için EaseUS MobiSaver uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı geri getirebilir, video ve müziklere de yeniden kavuşabilirsiniz.

EaseUs MobiSaver

Bu uygulama telefonlarınızda silinen verileri geri kurtarma programı olarak çalışmakta ve böylelikle silinmiş olan resim, video, müzik ve dosyalarını kurtarmanızı sağlıyor. EaseUs MobiSaver uygulaması ile ile cihazınızın içerisinde yer alan “.nomedia” dosyası içerisindeki silinen dosyaları kurtarabilirsiniz. Silinen uygulamaları geri getirebilmek için tek yapmanız gereken ise uygulamayı cihazlarınıza indirmek, sonrasında silinen tüm gönderilerinizi tekrardan galerinize geri getirebilirsiniz.

Bu tarz uygulamalar cihazınızdaki dosyalara eriştiği için tehlikeli bir hal alabilir. O yüzden indirmeden önce birkaç kez daha düşünmenizi öneriyoruz. Aksi durumlarda cihazınızda sorun yaşayabilirsiniz.

Sizlerin de Snapchat’te silinen verileri geri getirme konusunda bildiği yöntemler veya çalışan denenmiş yöntemler bulunuyorsa, yorum olarak bizlere iletirseniz içeriği güncelleme konusunda bizlere yardımcı olabilirsiniz ve böylece diğer kullanıcılar da sizlerin bildiği yöntemden yararlanabilir. Ayrıca soru ve görüşleriniz için de yorumlardan ya da Discord sunucumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
2 comments
    1. Selamlar. Cihazınızın dosyalar bölümünden Snapchat’i bulup oradan kontrol eder misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts