League of Legends Lig Sistemi – LoL Ligler

League of Legends’ın lig sistemi hakkında detaylarda bulunduk.
LoL Ligler
LoL Ligler

League of Legends ligler bazında son dönemlerde büyük değişiklikler yaptı. LoL ligler açısından yeni bir ligi oyuna getirirken bazı tüm liglerin 5. seviyesini kaldırdı. Yani artık Bronze 5 değilsiniz, sevinebilirsiniz.

League of Legends Ligler

League of Legends, büyükten küçüğe birçok oyuncuyu etkisi altına almış ve PC tarafında dünyada en popüler oyunlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra oyuncular zaman zaman oyuna girişte LoL yeniden bağlan hatası alıyor. Hazırladığımız rehberler yardımıyla aldığınız hataları kolayca çözebilirsiniz.

League of Legends Lig Sistemi
League of Legends Lig Sistemi

LoL geçtiğimiz sezonlarda ligler açısından birkaç köklü değişikliğe gitti ve lig sistemi tamamen değişti. Özellikle tüm seviyelerin 5. katmanlarının kalkması Bronz 5 oyuncularını sevindirse de Demir liginin oyuna dahil olması bu sevinci biraz burktu diyebiliriz. 🙂

LoL Lig Sistemi

Oyuncular League of Legends’ta yeni bir sezona ligi olmadan başlıyor ve belli bir maç sayısınca bir lige yerleşmeden puan topluyorlar. Lige yerleştirmeden önceki atılan maç sayısı önceki sezonlarda 10 maç üzerinden değerlendiriliyordu ancak bu da değişerek 5 maça düşürüldü. Liginize atandıktan sonra 100 puanı toplarsanız bir üst lige çıkabilmek için seri maçların katılırsınız. Seri maçları her ligin 1. seviyesinin altındaki ligler için 3 maç üzerinden yapılırken birinci seviyelere geldiğinde bir sonraki lige terfi edebilmek için 5 maçlık bir seriye girersiniz.

Değişen lig sistemi ile birlikte League of Legends’ın yeni sistemi şu şekilde oldu:

Demir > Bronz > Gümüş > Altın > Platin > Elmas > Ustalık > Üstatlık > Şampiyonluk

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts