PUBG Mobile sunucu kısıtlaması duyuruldu!

PUBG Mobile’da 60 gün boyunca sunucu değiştirmek yasaklandı! 60 günlük bu süre boyunca hiçbir şekilde sunucu değiştiremeyeceksiniz.
PUBG Mobile Sunucu Sorunu
PUBG Mobile’da 60 gün boyunca sunucu değiştirilmeyecek.

PUBG Mobile sunucu değiştirme kısıtlaması 60 gün boyunca sürecek. Bu süre boyunca hiçbir şekilde PUBG Mobile sunucu değiştirme işlemini uygulamayacaksınız. PUBG Mobile Metro Royale oyun modunda da bazı sorunlar olduğundan dolayı çoğu oyuncu bu kararı sert eleştirilerle karşıladı.

PUBG Mobile Sunucu Kısıtlaması

16 Kasım gününde alınan bu karar 2021 yılının Ocak ayına kadar sürecek. PUBG Mobile sunucu değiştirme 60 gün boyunca hiçbir şekilde yapılamayacak. Çoğu kişi oyuna VPN uygulamalarıyla birlikte bağlanarak farklı sunucularda oynayabileceğini savunsa da ekstra bir uygulama indirerek sunucu bölgesi değiştirmeniz imkansız.

PUBG Mobile Sunucu Kısıtlaması
PUBG Mobile sunucu değiştirme 60 gün olarak kısıtlandı!

Sunucu kısıtlamasını fırsat bilen kimlik avcıları ise PUBG Mobile sunucu değiştirme hilesi yayınlayarak kısıtlama boyunca dilediğiniz gibi sunucu değiştirebileceğinizi iddia ediyorlar. Hile veya oyun dosyalarında değişiklik yapabilecek en ufak yazılımı dahi PUBG Mobile’da kullanmamalısınız. Çoğu PUBG Mobile oyuncusu bu kısıtlamayla birlikte sunuculara bakım yapıldığını söyleyen birçok kişi bulunuyor. PUBG Mobile tarafındaysa bu durum için hiçbir resmi açıklama bulunmuyor. Büyük bir ihtimalle sunucu yoğunluğunu azaltmak için PUBG Mobile sunucu bakımı duyuruldu.

PUBG Mobile sunucu nasıl değiştirilir?

Kısıtlamanın gelmesinin ardından sunucu değiştirmeyi bilmeyen oyuncular dahi “PUBG Mobile sunucu nasıl değiştirilir?” gibi sorular sormaya başladı. PUBG Mobile’da sunucu değiştirmek aslında oldukça basit. Eşleşme ayarlarından harita seçer gibi sunucu seçebilirsiniz. Aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayarak PUBG Mobile sunucu değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme
Sunucu değiştirmek için VPN kullanmamalısınız.
  • PUBG Mobile’a giriş yapın.
  • “Select Mode” tuşuna basarak oyun modlarını listeleyin.
  • Mevcut sezona ait sıralamanızı gösteren bölümün sağ üstünde yer alan sunucuya tıklayarak yeni bir sunucu seçin.

Sunucu değiştirmek 60 gün boyunca kısıtlandığından dolayı sadece Avrupa sunucusunda PUBG Mobile eşleşmelerine girebilirsiniz. Sunucu değişimi kısıtlandığından dolayı bu süre boyunca sunucu değerlerinde artışlar görülebilir. Ping değerlerinizi olabildiğince düşürmek için “PUBG Mobile Ping Düşürme Taktikleri” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile sunucu sorunu neyden kaynaklanıyor?

PUBG Mobile sunucu sorunu hakkında PUBG Mobile geliştiricileri tarafından hiçbir açıklama yapılmadığından dolayı bu kısıtlamanın sebebi tam olarak bilinmiyor. Çoğu PUBG Mobile oyuncusu 60 gün boyunca sunucu bakımı yapılacağını ve ping değerlerinin daha da düşeceğini savunuyor.

 PUBG Mobile VPN ile sunucu değiştirmek mümkün mü?

PUBG Mobile VPN kullanarak sunucu değiştirmeniz mümkün değil. Kısıtlama getirildiğinden dolayı bir yöntemle birlikte sunucu değiştirmek hesabınızın yasaklanmasına sebep olabileceğinden dolayı 60 gün boyunca VPN gibi uygulamalar kullanarak sunucu değiştirmemelisiniz.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler