Clash of Clans 10. Seviye Köy Düzeni (2021)

clash of clans 10
Clash of Clans 10. Seviye Köy Düzeni (2020)

Clash of Clans 10. seviye köy düzeni için birbirinden sağlam köy düzeni önerilerimiz var! Clash of Clans‘ta büyük bir köy olma yolunda bir adım daha attığımız bu seviyeyle beraber oyun içindeki rolümüzün önemi önceki seviyeye göre biraz daha artmış vaziyette.

Bu içeriğimizde, 10. seviye köyünüz için amacınıza uygun olanı kullanabileceğiniz klan savaşı, kaynak koruma ve kupa tasarımları olmak üzere 3 farklı köy düzenini bulabileceksiniz.

  • 10. seviyeyle birlikte klan savaşları önem kazandı.
  • Bu seviyede kalabalı klan savaşlarında tasarım pek önemli değil gibi ama yine de dikkat etmek gerek.
  • Klanınızda az oyuncu varsa kesinlikle tasarım kritik.

Clash of Clans 10. seviye köy düzeni nasıl olmalı?

10. seviyeye ulaşmamızla beraber oyundaki önemimizin arttığını zaten belirtmiştik. Bununla birlikte oyunun en önemli parçalarından biri olan klan savaşlarında yapacağımız saldırı ve özellikle savunmalar da önem kazandı. Büyük birliklerde bulunan oyuncular için 10. seviye klan savaşı tasarımı pek önem arz etmeyebilir. Zira daha yüksek seviyeli bir oyuncunun 3 yıldız alması ne yazık ki o kadar zor olmayabilir. Ancak gelişmekte olan bir birlikteyseniz ve üye sayınız o kadar çok değilse yapacağınız tasarım büyük önem taşıyor.

Kupa Tasarımı

10. seviyeyi büyük ölçüde tamamladıysanız ve yapmanız gereken sadece kupa sayınızı korumak ise bu tasarım tam size göre. Ağırlığını köyün aşağısına verdiğimiz köy tasarımında belediye binamızı en iyi şekilde korumak için savunma binalarımızı belediye binamızın etrafında topluyoruz. Bu tasarımla rakibimizin belediye binasına ulaşması oldukça zorlaşırken olabildiğince çok kupayı köyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

10. seviye kupa tasarımı
Kupa Tasarımı

Kaynak Koruma Tasarımı

Bu tasarımımızda asıl amacımız depolarımızı korumak olsa da belediye binamızda köyümüzün merkezinde bulunuyor. Ancak kupa tasarımından farklı bir şekilde bu sefer savunma binalarımız belediye binamızı korumak için değil depolarımızı korumak için yerleştirildi. Yani savunma binalarımızı olabildiğince depolarımıza yakın bir şekilde yerleştirerek kaynaklarımızı olabildiğince korumaya ve kendimiz için saklamaya devam etmeye çalışıyoruz. Bunun yanında daha önce de belirttiğimiz gibi merkezde bulunan belediye binamızı da koruyarak dolaylı olarak kupalarımızı da korumuş oluyoruz.

10. seviye farm tasarımı
Kaynak Koruma Tasarımı

Klan Savaşı Tasarımı

Bu tasarımda belediye binamızı köyümüzün merkezinde tutuyoruz. Savunma binalarımızın bir kısmını belediye binamızla beraber merkezde tuttuğumuz tasarımda savunma binalarının diğerlerini köyün etrafına dengeli bir şekilde dağıtarak rakibimize köye girecek bir boşluk bırakmamaya çalışıyoruz.

10. seviye klan savaşı tasarımı
Klan Savaşı Tasarımı

Diğer Seviyelerin Köy Düzenleri

Mobidictum’da Clash of Clans köy düzenleri üzerine birçok içerik bulunuyor. Aşağıdan istediğiniz seviyeye basarak köy düzeni yazılarımıza gidebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ASRS-F-EVSs
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts