Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni

Clahs of Clans 6. seviye köy düzeni için önerilerimiz var.
clash of clans 6. seviye köy düzeni

Clash of Clans 6. seviye köy düzeni için önerilerimiz var! Seviyenize ve amacınıza uygun olabilecek birbirinden güzel tasarımlara yer vermeye çalıştığımız serimizin bu bölümünde, 6. seviye Belediye Binası’na sahip oyuncuların yararlanabileceği köy tasarımlarına yer vereceğiz.

Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans için diğer yüksek seviyelere oranla daha düşük bir yerde yer alan ve oyunun başlangıç noktasından çok uzakta sayılmayan bu seviye için yapacağınız tasarımlardaki en önemli nokta, elbette ki sahip olduğumuz kaynakları koruma şeklinde olacak. Gelin, 3 farklı amaca uygun tasarımlara hep birlikte göz atalım.

clash of clans 6. seviye köy düzeni kupa tasarımı
Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni – Kupa Tasarımı

Kupa Tasarımı

Bu seviyelerde kupa koruma tasarımına pek ihtiyaç olacağını düşünmesek de, formatımız ve nadir de olsa buna ihtiyacı olan oyuncular gereği bu tasarımı da bu listeye ekliyoruz. Depoların biraz daha dışarıda bulunduğu tasarımda savunmamızın önemli bir kısmını Belediye Binası’nı korumak amacıyla ona yakın tutuyoruz. Bu tasarım amacı gereği tek amaç kupa sayımızı korumak olduğundan rakibimizin, Belediye Binası’na ulaşmasını olabildiğince zorlaştırmaya çalışıyoruz.

"<yoastmark
Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni – Kaynak Koruma Tasarımı

Kaynak Koruma Tasarımı

Bu seviye için belki de en önemli tasarımlardan biri olan kaynak koruma tasarımıyla birlikte gelişmedeki devamlılığımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle tüm kaynak depolarımızı merkeze yerleştirdiğimiz tasarımda merkeze ekstra savunma binalarımızı da yerleştiriyoruz. Etrafına diğer savunma binalarını da eklediğimiz tasarımla beraber merkezde bulunan Klan Kalesi ile beraber rakibimizin madde almasını epey zorlaştırıyoruz. Eğer Klan Kalesi’ni boş bırakmazsanız, kendi seviyenize denk bir rakibin bu köyden madde almasını epey zorlaştırabilirsiniz. Ve kaynaklarınızı koruyarak gelişiminizi yavaşlatacak en önemli etkilerden biri olan ganimet kaybı durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

clash of clans 6. seviye köy düzeni klan savaşı tasarımı
Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni – Klan Savaşı Tasarımı

Klan Savaşı Tasarımı

Bu seviyede yapacağınız klan savaşı tasarımı, kuvvetle muhtemel rakip klandan seviyesi daha yüksek birinin saldırmasıyla işlevsiz kalabilir. Ancak bu durum her zaman gerçekleşecek diye bir durum söz konusu değil. Normal şartlarda denginiz bir rakibin geleceğini varsayarak seçtiğimiz bu tasarımla, Belediye Binası ile Klan Kalesi’ni merkezde bulunacak şekilde yerleştiriyoruz. Hava savunmalarını da merkezde tuttuğumuz bu tasarımda, savunma ağırlığını Belediye Binası’nın olduğu yere yakın bir şekilde vererek rakibimizin alacağı fazladan 1 yıldızı engellemeye çalışıyoruz.

Diğer Seviyelerin Köy Düzenleri

Mobidictum’da Clash of Clans köy düzenleri üzerine birçok içerik bulunuyor. Aşağıdan istediğiniz seviyeye basarak köy düzeni yazılarımıza gidebilirsiniz.

Mobidictum Discord kanalına katılın!

Clash of Clans’ta yeniyseniz, oyun hakkında bazı sorularınız ve görüşleriniz varsa ve birbirinden farklı savaş taktiklerine sahip oyuncularla konuşmak istiyorsanız sizleri Discord sunucumuza bekliyoruz. Discord sunucumuzda bulunan Clash of Clans kanalında bulunan her seviyeden oyuncuyla irtibat kurabilir, ihtiyacınız olan cevapları bulabilir ve gelişiminizi hızlandıracak tüyolar alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler