Minecraft Kayış Yapımı (Hızlı ve Basit)

Minecraft’ta kayış yardımıyla başı boş gezen hayvanları çiftliğinize çekebilir ve onları bir yere bağlayabilirsiniz.
Minecraft Kayış Yapma
Bu rehberimizde kayışın nasıl yapıldığına ve nasıl kullanıldığına değindik.

Minecraft kayış yapımı oldukça basit. Çiftliğinizdeki hayvanları başka bir yere taşımak için veya dışarda başı boş gezen hayvanları çiftliğinize dahil etmek için kayışa ihtiyacınız olacak. Peki Minecraft kayış nasıl yapılır gelin bakalım.

Minecraft Kayış Yapımı

Minecraft kayış nasıl yapılır rehberimize geçmeden önce gerekli materyalleri bulmanız biraz uzun sürebilir. Deponuzda bir adet balçık varsa kayışı üretmek için çalışma masasını açabilirsiniz eğer hiç balçığınız yoksa yeni başlayan oyuncular için hazırladığımız Minecraft Canavar Yaratıcısı Bulma Taktikleri adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Minecraft Kayış Bağlama
Kayışlarla birlikte sahipsiz canlıları çiftliğinize daha kolay getirebilirsiniz.

Kayış çok fazla üretilen bir eşya olmadığından dolayı çoğu oyuncuda olduğu gibi kayış üretim şeklini unutuyor olabilirsiniz. Sizi bu dertten kurtarabilecek bir Minecraft modu biliyorum, eşya tariflerini gösteren Minecraft Eşya Modu rehberimize göz atarak Minecraft’ta bulunan tüm eşyaların tarifini tek bir tık ile öğrenebilirsiniz, ayrıca bilgisayarınıza herhangi bir mod indirmek istemiyorsanız Mobidictum’u takipte kalmaya devam edin çünkü Minecraft’ın tüm tariflerini sırasıyla sizlere aktarıyoruz.

Minecraft Kayış Yapımı

Minecraft kayış yapımı oldukça basit, dört adet ip ve bir adet balçık topuyla birlikte iki adet canlıyı kayışla çiftliğinize getirebilirsiniz. Eğer dünyayı yeni oluşturmuş ve kaynak sıkıntınız varsa bu kayışlardan sadece iki tane yapıp çiftliğinize koyacağınız hayvanları ikişer ikişer getirebilirsiniz, ayrıca hayvanların yediği besinlerle de çiftliğinizi kolaylıkla büyütebilmeniz mümkün.

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır
Minecraft kayış yapımı sizi biraz zorlayabilir.

Minecraft’taki eşyaların yapımı için herkesin bildiği üzere çalışma masası kullanılıyor, bu kayış yapımı için de geçerli. Tüm malzemelere sahip olmanıza rağmen bir türlü kayış yapamadıysanız sizler için üst tarafa yerleştirdiğimiz görselden yardım alabilirsiniz.

Minecraft Kayış Malzemelerini Toplama

Minecraft kayış için gerekli olan materyalleri toplamakta zorlanıyorsanız bu başlığı okumaya devam edebilirsiniz. İp, bir nebze de olsa kolay bulunmasına rağmen birçok kişi balçık topu bulmakta zorlanıyor.

Tek bir başlığın altında hem ipi hem de balçık topunu nasıl kolaylıkla bulabileceğinize değineceğiz. Baştan söylemek gerekirse oyun zorluğunun yüksek olmasında fayda var çünkü gerekli materyaller canavarları öldürünce elde edilebiliyor.

Minecraft İp Bulma Yöntemleri

Minecraft’ta ip bulmak için birçok farklı yöntemi uygulayabilirsiniz, mağaraya inip bir örümcekle savaşabilir veya terk edilmiş köylerdeki örümcek ağlarını toplayarak ip elde edebilirsiniz, biraz pis gözükse de kayış yapmak için örümcek ağlarına takılmaya değer.

Zehirli Örümcekler

Dünyaya karanlık çöktüğünde güçlü bir kılıç ve sadık bir köpekle evinizden dışarıya çıkıp zehirli örümceklerden avlayabilirsiniz. Etrafta hiç yaratık canlanmıyorsa oyun zorluğunu değiştirmeyi denemelisiniz.

Minecraft Mağara Örümceği
Zehirli örümcekleri öldürerek ip elde edebilirsiniz.

Minecraft En İyi Kılıç Büyüleri listemizdeki yer alan “Ganimet” büyüsüne sahip bir kılıcınız varsa ip düşürme ihtimaliniz daha yüksek olmasının yanında sadece bir tane örümcekten kayış için yeterli olacak kadar ip çıkarma şansınız var.

Terk Edilmiş Zindanlar/Köyler

Minecraft köy güncellemesiyle birlikte terk edilmiş köyler oyuna eklendi, bu köylerin nüfusunu zombi köylüler oluştursa da bu gibi köylerden örümcek ağlarından ip elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz dünyada daha kolay köy bulabilmek için Minecraft Köy Bulma Taktikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Minecraft Zombi Köy
Terkedilmiş köylerdeki örümcek ağlarından ip elde edebilirsiniz.

Köylerin yanında mağaralar da örümceklerin en çok yaşadığı yerler, herhangi bir mağaraya girdiğinizde örümcekle karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Ayrıca tek bir örümcek bulmanın yanında biraz şanslıysanız örümcek sürüsüne de denk gelebilmeniz mümkün.

Minecraft Balçık Topu Bulma Yöntemleri

Minecraft balçık topu bulmak oldukça zor olmasına rağmen bazı taktiklerle birlikte rahatlıkla balçık bulabilirsiniz, ayrıca bu canlı öldüğünde sürekli olarak bölünerek küçüldüğünden büyük bir balçık canavarından epey top toplayabilirsiniz.

Bataklık bölgeleri

Balçıklar bataklıklarda yaşadıklarından dolayı evin yakınınızda bir bataklık bulmanız gerekiyor, Minecraft geniş bir haritaya sahip olduğundan dolayı da kolaylıkla bataklık bulabileceksiniz. Evet, bataklık bulundu peki sırada ne var? Sırada geceyi beklemek var. Canavarlar karanlıkta daha fazla doğduğundan geceleri bataklığa girmelisiniz.

Minecraft Bataklık Bölgesi
Balçık topu elde etmenin en kolay yolu bataklık bölgesinde balçık öldürmek.

Minecraft kayış nasıl yapılır rehberimizin böylelikle sonuna geliyoruz, elde ettiğiniz kayışları birçok farklı iş için kullanabilmeniz mümkün. Ayrıca yeni açtığımız Minecraft sunucumuza da gelmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts